X

Які обов’язки має водій таксі

Надання послуг таксі підпорядковується певним правилам, а водій та пасажири мають чіткі обов’язки.

Що потрібно знати про поїздку в таксі?

Пункт 86 Постанови Кабміну від 18.02.1997 року «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» визначає, що автомобільний перевізник, автомобільний самозайнятий перевізник, які здійснюють перевезення пасажирів та їх багажу на таксі (далі — послуги таксі), повинен дотримуватися вимог законодавства про автомобільний транспорт та захист прав споживачів.

Для надання послуг таксі автомобільні перевізники, автомобільні самозайняті перевізники повинні мати зареєстровані відповідно до законодавства транспортні засоби, відповідну ліцензію і ліцензійну картку на кожний автомобіль, обладнаний відповідно до встановлених технічних вимог.

Послуги таксі надаються громадянам у порядку черги на стоянках таксі та на шляху прямування, а також на замовлення (звичайне, термінове, нічне, усне, письмове чи по телефону).

При замовленні послуги таксі необхідно визначити:

1) час і місце (адреса) подачі транспортного засобу;

2) кінцевий пункт маршруту (за бажанням замовника послуги);

3) час доставки у кінцевий пункт (за бажанням замовника послуги);

4) контактний телефон замовника послуги;

5) вартість послуги з перевезення (за бажанням замовника послуги);

6) інші основні характеристики обслуговування (за погодженням сторін).

Суб’єкт господарювання, який надає інформаційно-диспетчерські послуги, уточнює час, необхідний для здійснення перевезення, та час подачі транспортного засобу з урахуванням особливостей дорожньо-транспортної ситуації (погодних умов, періоду доби, можливих ускладнень під час виконання замовлення).

Кількість пасажирів в транспортному засобі не повинна перевищувати його пасажиромісткість.

Право на позачергове перевезення на таксі надається вагітним жінкам, особам з інвалідністю, пасажирам з дітьми дошкільного віку та особам похилого віку.

Розрахунки за послуги таксі проводяться після закінчення перевезення. На вимогу пасажира йому видається чек відповідно до оплаченої вартості проїзду.

У разі одночасного перевезення кількох пасажирів сума, що підлягає сплаті кожним з них, розраховується шляхом поділу загальної суми вартості проїзду на кількість пасажирів пропорційно відстані поїздки кожного. У разі зупинки таксі в дорозі з вини водія час простою пасажирами не оплачується.

У салоні таксі дозволяється перевозити речі, які вільно проходять через дверні отвори автомобіля (без зняття обмежників), не псують і не забруднюють салон, не заважають водієві керувати автомобілем і користуватися дзеркалом заднього виду.

У багажному відділенні таксі дозволяється перевезення вантажу, загальна вага якого не перевищує передбачену технічною характеристикою транспортного засобу, за умови вільного закриття та/або відкриття кришки багажника.

Водій таксі несе відповідальність за псування або втрату прийнятого для перевезення багажу.

На що має право пасажир таксі

Пасажир таксі має право:

Також пасажир має право вимагати від водія:

Пасажир таксі має і певні обов’язки:

Права та обов’язки водія таксі

Водій таксі має право:

Також водій таксі має право відмовити у поїздці пасажиру, якщо він:

Водій також може вимагати від автомобільного перевізника створення умов для безпечної роботи на маршруті, дотримання режиму праці та відпочинку водіїв.

Що водію таксі забороняється:

Источник sud.ua

Читайте также:

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Поделиться:

Categories: Публикации
Tags: бизнесбухгалтерналогиправопроверкисудтрудуслугифинансистюрист