X

Три кроки для узаконення самочинного будівництва. Будівельна амністія 2018.

20 квітня 2018 року набрали чинності зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт (згідно Закону України №3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»).

      Згідно з пунктом 9 розділу V вказаного Закону, громадяни зможуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі та споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

      Для того, щоб розібратися в цьому питання для початку потрібно зрозуміти, що таке самовільне будівництво. Самобуд – будівля, зведена без дозволу органів місцевого самоврядування. Власник самобуду не має документів на право власності, отже не може повноцінно користуватись житлом. Без узаконювання самобуду ви не зможете купити, продати, здати в оренду, залишити у спадок, подарувати будинок тощо.

      На незаконно зведений будинок неможливо оформити субсидію, законно приєднати газ та провести інші комунікації.

Отже, як буде працювати будівельна амністія. Будівельна амністія поширюється на наступні об’єкти:

Крок 1. Для узаконення необхідно подати до органу Державного архітектурного – будівельного контролю:

Термін погодження поданих документів – 10 робочих днів.

Крок 2. Отримати від органу місцевого самоврядування рішення про присвоєння поштової адреси новозбудованого будинку. Для цього необхідно до органів влади через центри надання адміністративних послуг надати:

Термін не більше місяця.

Крок 3. Звернутися для реєстрації права власності до центру надання адміністративних послуг або нотаріуса. Для цього необхідно зібрати наступний пакет документів:

Термін 1-5 днів

Источник: protokol.com.ua

Читайте также:

Поделиться:

Categories: Публикации
Tags: 2018декларацияЗаконземляналогинедвижимостьправосудтрудУкраинауслугиформа