Публикации

У якому разі квитанція є неналежним доказом сплати судового збору

У квитанції обов’язково мають бути зазначені номер справи та дата винесення оскаржуваного судового рішення.

Сторона по справі подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, однак її було залишено без руху, оскільки скаржник не надав належних доказів сплати судового збору. Після цього на підтвердження усунення недоліків скарги апелянт надав суду платіжне доручення.

У розділі «Призначення платежу» було зазначено: «Суд. збір за подан. до госп. суду апеляційної скарги на ухвалу суду, ТОВ «Приватофис», Донецький апеляційний го». Крім того, судом було виявлено, що дата сплати та дата зарахування судового збору за подання скарги на ухвалу суду передує даті винесення оскаржуваного судового рішення, а отже, не може вважатися належним доказом сплати судового збору.  

Позиція Верховного Суду

Вимоги щодо заповнення розрахункових документів встановлені Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті. Відповідно до її положень, одним із реквізитів платіжного доручення є «Призначення платежу» — інформація про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору чи банківська квитанція про прийняття платежу готівкою мають містити відомості про те, яка саме позовна заява/заява/скарга/дія оплачується судовим збором. Відтак, у платіжному дорученні чи квитанції мають бути зазначені номер справи, у межах якої подається скарга, та дата винесення оскаржуваного судового рішення.

«Надана квитанція не є належним доказом сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, оскільки не містить інформації про номер справи, у межах якої подається відповідна скарга, та дату прийняття судового акта, що оскаржується, з огляду на що з останньої не вбачається, яка саме апеляційна скарга оплачується судовим збором», — йдеться у постанові Касаційного господарського суду від 16 січня 2019 року.

Нагадаємо, Верховний Суд також висловив правову позицію щодо сплати судового збору громадськими організаціями та вказав на особливості сплати судового збору за позов про стягнення моральної шкоди.

Источник sud.ua

Читайте также:

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

AGTL

Recent Posts

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. (більше…)

4 роки ago

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов’язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. (більше…)

4 роки ago

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. (більше…)

4 роки ago

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи…

4 роки ago

Украинцы заплатили 37 млн грн транспортного налога в этом году: какие авто считаются роскошью

Источник UBR.ua Сумма налога на каждый дорогой автомобиль составляет 25 тыс. грн В июле 2021…

6 місяців ago

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи.…

4 роки ago