Аналіз фінансового стану компанії має основну мету оцінки поточного стану організації та визначення потенційних перспектив розвитку. При цьому стабільний фінансовий стан відноситься до здатності компанії фінансувати свою поточну діяльність на розширеній основі.
Аналіз фінансово-господарської діяльності компанії
Аналіз фінансово-господарської діяльності компанії – це комплексна оцінка фінансового стану компанії, її активів, зобов’язань та власного капіталу протягом певного періоду часу.
Основні показники фінансової звітності, в рамках управлінського фінансового консалтингу компанії – прибуток, обсяг виробництва, обсяг витрат – самі по собі не можуть дати вичерпну відповідь на питання про стійкість фінансового стану і потенціал компанії. Це вимагає ретельного аналізу фінансової діяльності компанії. Залежно від конкретних цілей фінансового аналізу відбираються відповідні форми звітності, часовий інтервал, фінансові коефіцієнти та розрахунки. Фінансовий аналіз компанії дає можливість оцінити адекватність власного капіталу для запланованих завдань і необхідність додаткових джерел фінансування.
Результати якісного аналізу фінансової звітності дозволяють керівництву компаній своєчасно та оперативно приймати управлінські рішення, що сприяють подальшому зростанню та розвитку бізнесу. Потреба у фінансовому аналізі особливо висока для підприємств, що проходять різні етапи реорганізації, від корпоратизованих та приватизованих організацій, а також від компаній, які змінюють свою організаційно-правову форму.
Мета фінансового аналізу
Метою фінансового аналізу, проведеного фахівцями AGTL, є отримання найбільшої кількості ключових параметрів, які дають Вам об’єктивну і точну картину фінансового стану компанії:
- прибутків і збитків;
- Зміни активів та зобов’язань;
- Розрахунки з дебіторської заборгованості та кредиторами;
- визначити найефективніші способи досягнення рентабельності.
Основним завданням фінансового аналізу є виявлення та усунення негативних факторів фінансової нестабільності та резервування, що може призвести до неминучого виснаження фінансових резервів і, як наслідок, тотальної неплатоспроможності, або, навпаки , до високих темпів обороту капіталу, що стримує здоровий розвиток бізнесу.
Фінансовий аналіз
У свою чергу, об’єктом фінансового аналізу є фінансова звітність, яка повинна відповідати вимогам надійності і відкритості, значущості і повноти, узгодженості деяких інших.
Інформаційною основою для аналізу фінансового стану компанії є звітність компанії, як офіційної, бухгалтерської, так і внутрішньої, управлінської. Оцінка достовірності звітності є обов’язковою умовою фінансового аналізу. На підставі цих звітів відбувається розрахунок показників та фінансових коефіцієнтів. Перш за все, визначаються найбільш значущі фактори, що характеризують фінансову стабільність, платоспроможність, ліквідність, ділову активність, рентабельність. Аналіз фінансової звітності полягає в порівнянні отриманих коефіцієнтів з галузевими показниками. Обов’язково відстежується тенденція зміни показників за звітний період та попередні роки. На основі фінансового аналізу складено висновок, що дає чітку картину фінансового стану, висвітлюють тенденції, висвітлюють перспективи та можливі ризики.
Аналіз фінансового стану компанії
Аналіз фінансової діяльності компанії передбачає не тільки кількісну оцінку показників, а й розгляд всіх питань, що впливають на життя компанії: зміни рівня цін, процентні ставки банку, рівень інфляції, зміни податкового та цивільного законодавства. Для того, щоб провести якісний фінансовий аналіз компанії, необхідно також отримати уявлення про наявність сировини, логістичні проблеми, рівень конкуренції. Після того, як основний спектр можливостей і проблем були визначені, ви можете перейти до аналізу чисел і показників. Зокрема:
- Аналіз складу та структури балансу
- Аналіз фінансового балансу між активами та балансових зобов’язань
- Аналіз ліквідності
- Аналіз ділової активності та платоспроможності
- Аналіз економічної ефективності
- Аналіз дебіторської та досьє
- Визначення порогу фінансової міцності та рентабельності
- Аналіз чутливості
- Аналіз грошових потоків
- Визначення (діагностика) ймовірності банкрутства
- Аналіз платоспроможності компанії
- Оцінка майнового та фінансового становища
- Пошук можливостей для планового зростання, доступних для фінансування самою компанією
- Виявлення факторів, які негативно впливають на фінансовий стан компанії
- Пошук і мобілізація резервів, які можуть позитивно вплинути на ефективність компанії
- Оцінка надійності контрагентів
- Аналіз доцільності інвестування
- Підвищення фінансових показників компанії
Будь-яка компанія унікальна і має свої особливості фінансово-господарської діяльності, тому з нашого боку ви
завжди можете розраховувати на уважний підхід наших фахівців до деталей і специфіки бізнесу.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.