Податкове планування є цільовим судовим позовом платника податків, спрямованим на зменшення його витрат на сплату податків, зборів, зборів та інших обов’язкових платежів. Зменшення податкового навантаження як холдингу в цілому, так і окремого підприємства, здійснюється за рахунок використання певних податкових інструментів і механізмів, таких як: спеціальні податкові режими і пільги, а також інші правові та економічні методи, допустимі в конкретних випадках.
Оптимізація оподаткування та захист бізнесу досі є двома найбільш популярними запитами від представників бізнесу. Мінімізація податкових витрат може бути досягнута абсолютно законними методами. В основі оптимізації податкового навантаження та мінімізації податкових витрат ходить поточне планування податкових витрат. Багато хто помилково змішує такі різні поняття, як податкове планування, мінімізуючи їх і, звичайно, оптимізуючи їх, а також ухилення від сплати податків.
Слід враховувати, що зниження податкових платежів не завжди призводить до скорочення витрат і збільшення прибутку підприємства. При цьому такий зв’язок часто не прямий і опосередкований. Таким чином, зменшення одного податку або стягнення може призвести до збільшення інших і на додаток до застосування фінансових санкцій контролюючими органами.
Послуги податкового планування – зменшення податкових платежів, розподіл податкового навантаження. Визначення податкових ризиків.
Необхідність податкового планування
Він закладений в саме податкове законодавство, яке передбачає конкретні податкові режими для різних ситуацій, дозволяє найрізноманітнішими методами розраховувати базу оподаткування і пропонує платникам податків різні податкові пільги, якщо вони діють в бажаних для влади напрямках.
Суть податкового планування полягає у визнанні права платника податків застосовувати всі законні засоби, методики та методи (у тому числі прогалини в законі) для мінімізації своїх податкових зобов’язань.
При реалізації податкового планування організація створює певну схему, за якою планує здійснювати фінансово-господарську діяльність. Основним завданням організації є правильне застосування та групування інструментів податкового планування, які використовуються з метою побудови системи, що дозволяє максимально реалізувати цілі податкового планування. Схема податкового планування є оптимальною структурою організації бізнесу суб’єкта господарювання, розробленою відповідно до відповідних вимог законодавства як варіант оптимізації оподаткування відповідно до встановлених цілей.
Необхідно враховувати ймовірність змін у податковому законодавстві, які можуть бути пов’язані з тенденціями розвитку податкової політики, встановленням нових форм і режимів оподаткування, коригуванням податкових ставок, скасуванням податкових пільг тощо.
Види податкового планування
За видами податкове планування ділиться на корпоративне (для підприємств) і особисте (для фізичних осіб).
- Планування податкового навантаження компанії в цілому
- Витрати на певний податок в цілому
- Планування податкових витрат в рамках конкретної транзакції (контракту)
Податкове планування для бізнесу є невід’ємною частиною стратегічного фінансового планування бізнесу та бізнес-плану. Однією з головних його цілей є мінімізація податкових платежів за допомогою всіх особливостей податкового законодавства.
На практиці податкове управління включає в себе три кроки:
- Організація надійного податкового обліку;
- Контроль за правильністю податкових розрахунків;
- мінімізації податків відповідно до чинного законодавства.
Принципи податкового планування
Принципи податкового планування можуть бути образно представлені наступними заявами та положеннями:
1. «Податкове планування, яке не порушує закон, є звичайною практикою бізнесу в усьому світі.Кредо податкового планування полягає в тому, щоб зосередитися на логіці, а не на часі дірок в законодавстві” (John Pepper).
2. “Ви повинні платити податки. Але мудро” (Б.А. Рагозін). Саме:
- Потрібно сплачувати лише мінімальну суму податків. Для повного використання всього набору податкових пільг.
- Ви повинні сплатити податки в останній день крайнього терміну.
- Податкове планування нерозлучні від загальної господарської діяльності суб’єкта господарювання.
3. Податки не можуть бути “механічно” зведені до мінімуму, їх потрібно оптимізувати, тому що:
- зменшення деяких податкових платежів може збільшити інші;
- мінімізація податків шляхом призначення витрат зменшує фінансові результати та перешкоджає розвитку бізнесу;
- механічне зниження податків може призвести до переваги форми над суті угоди та її оскарження податковими органами.
За словами А.Н. Медведєва, “боротися потрібно не з податками по собі, а з прибутком як кінцевою метою будь-якої господарської діяльності”.
4. «Мета мінімізації податків – не зниження будь-якого податку саме по собі, а збільшення всіх фінансових ресурсів підприємства.Якщо мінімізація податку неправильна, штрафи перевищать плановий ефект мінімізації в багато разів. Мінімізація податків є лише частиною більшого завдання, що стоїть перед фінансовим менеджментом. Основним завданням фінансового менеджменту є фінансова оптимізація, тобто вибір найкращого способу управління фінансовими ресурсами компанії» (Р.Ф. Галімзянов).
Етапи податкового планування
Процес податкового планування складається з декількох взаємопов’язаних етапів, які не слід розглядати як чітку і однозначну послідовність дій, які обов’язково гарантують зниження податкових зобов’язань. Це пов’язано з тим, що податкове планування поєднує елементи науки та арт-аналітики.
Процес податкового планування:
- Формулювання цілей і завдань нової освіти, виробництва та лікування.
- Вирішуючи питання найбільш вигідного розташування компанії та її підрозділів.
- Вибір організаційно-правової форми господарської діяльності.
- Формування податкового поля, визначення всіх пільг, передбачених податковим законодавством для кожного з податків.
- Аналіз всіх можливих форм угод і формування договірної галузі, складання журналу типових ділових операцій.
- Аналіз різних економічних ситуацій з урахуванням можливих податкових ризиків, рішення про раціональне розміщення активів і прибутку компанії.
- Податкове управління, включаючи використання технології внутрішнього контролю для розрахунків податків.
- Першим кроком є поява ідеї організації бізнесу, формулювання цілей і завдань, а також вирішення можливого використання податкових пільг, наданих законодавцем (наприклад, для малих підприємств, що займаються матеріальним виробництвом).
- Другий етап – вибір найбільш вигідного для оподаткування розташування виробничих потужностей та офісів компанії, її дочірніх підприємств, дочірніх компаній та керівних органів.
- Третій етап – вибір юридичної форми юридичної особи та її взаємозв’язок з отриманим податковим режимом.
Наступні кроки стосуються поточного податкового планування, яке має бути органічно включене до всієї системи управління суб’єкта господарювання.
- Четвертий етап передбачає формування так званого податкового поля компанії. Складено податкову таблицю, що характеризує податкове поле, в якій кожен податок описується з використанням певних показників (параметрів). Проаналізовано податкові пільги. Наприкінці етапу оформляється детальний план використання переваг обраних податків.
- П’ятий етап – формування (з урахуванням вже сформованого податкового поля) системи договірних відносин компанії та складання журналу господарських операцій, який служить основою бухгалтерського та податкового обліку.
- Шостий етап починається з аналізу різних податкових ситуацій, порівняння фінансових показників, отриманих з можливими втратами через штрафні санкції та інші санкції. Далі, з урахуванням максимальних фінансових результатів, здійснюється максимально ефективне розміщення активів і прибутку підприємства.
- Сьомий етап безпосередньо пов’язаний з управлінням податками на підприємствах та організаціях. Податкове управління включає організацію надійного податкового обліку та контроль за правильністю податкових розрахунків. Основним способом зниження ризику помилок може бути використання технології внутрішнього контролю податкових розрахунків.
Переваги послуги
- Зменшення податкового навантаження, зменшення податкових зобов’язань, вибір оптимального податкового режиму компанії або групи підприємств.
- Виявлення системних та індивідуальних помилок у бізнес-процесах.
- Можливість уникнути негативних наслідків у вигляді податкових кредитів.
- Конкретний перелік коригувальних дій, що використовуються для мінімізації ризиків, включаючи наступний.
- Послуги податкового планування – зменшення податкових платежів, розподіл податкового навантаження. Визначення податкових ризиків.
- Оптимізація податкових платежів, мінімізація податкових збитків за конкретним податковим або податковим агрегатом
- Збільшення обсягів капіталу компанії.
- Додаткові можливості для максимальної рентабельності фінансово-господарської діяльності та для подальшого ефективного розвитку виробництва.
Вмісту
1. податкова перевірка, перевірка застосовних податкових схем
2. Будується загальна модель оподаткування та податкових видатків
3. Розробка або модифікація договірної бази, внутрішніх організаційних документів, систем внутрішнього контролю
Розробка або змінення облікової політики або елементів
5. Усунення системних помилок податкового обліку, забезпечення якості податкових документів
6. Розробити механізми регулювання розміру
Ви отримуєте
1. застосовна схема оптимізації податкових витрат з описами та посиланнями на законодавство, пакет документів певної операції (договори, заявки тощо)
2. думка щодо спірних податкових та невирішених правових питань
3. рекомендації щодо розрахунку та сплати податків і зборів
4. рекомендації щодо усунення подвійного оподаткування при здійсненні ОВД
5. Оцінка ризиків при використанні рекомендованих схем оптимізації
Найкраще використовувати всі варіанти оптимізації оподаткування;
7. Визначення правових наслідків оптимізації оподаткування,
Визначення того, як реагувати на зміни в чинному законодавстві та на дії фіскальних органів;
Визначення ступеня складності в управлінні, застосуванні та впровадженні податкової оптимізації;
Визначення стійкості до зовнішніх та внутрішніх фіскальних факторів
11. Зменшення можливих негативних наслідків
Ми проконсультує вас, допоможемо організувати бухгалтерську підтримку, вибрати податкову систему, а при необхідності – перевірити процеси організації вашого бізнесу з юридичних, бухгалтерських, податкових, а також фінансових питань. І повірте, ваші гроші неодмінно повернуться до вас.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.