Реєстрація неприбуткових організацій, створення громадських організацій
Реєстрація неприбуткових організацій, створення громадських організацій є частиною юридичного забезпечення при реєстрації бізнесу від юридичної фірми AGTL Kharkiv, Kyiv, Odessa.
Неприбуткова організація (NCO) визнає юридичну особу, діяльність якої не пов’язана з прибутком. Нуо налаштовані на досягнення цілей у спорті, медицині, освіті, культурі, філантропії, політиці, науці та інших соціальних сферах.
Наші переваги
Юридичні консультації від юристів з глибокими та всебічними знаннями корпоративного права та реєстрацією неприбуткових організацій будь-якої організаційно-правової форми;
Професійно підготовлений пакет документів з дотриманням чинного законодавства;
повний пакет додаткових послуг, пов’язаних з реєстрацією громадських організацій.
Вимоги до неприбуткових організацій
Pm. 133.4.1 Податковий кодекс визначає вимоги до організації щодо отримання неприбуткового статусу: сформований та зареєстрований у спосіб, визначений законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; документи-засновники яких містять заборону розподілу доходів (прибутку) або частини з них серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім їх оплати, нарахування єдиного соціального внеску), членів уряду та інших пов’язаних осіб; Установчими документами яких передбачається передача активів одній або одній або одній неприбутковій організації відповідного типу або зарахування до бюджету доходів у разі припинення юридичної особи (внаслідок її ліквідації, злиття, відокремлення, приєднання або конвертації); внесений наглядовим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
А головне, на думку пп. 133.4.2: Дохід (прибуток) неприбуткової організації повинен використовуватися виключно для фінансування витрат на утримання такої неприбуткової організації, реалізацію мети (цілей, завдань) та діяльності, визначеної її документами-засвідчями. Основна відмінність від прибуткових (комерційних) організацій: комерційна організація створюється виключно з метою отримання прибутку і є платником податку на прибуток, а неприбуткова – метою отримання матеріальної вигоди не переслідує. Некомерційна організація в основному базується на створенні сприятливих умов життя для людей і досягненні соціальних виплат.
Види неприбуткових організацій
Види неприбуткових організацій за даними pp. 133.4.6 Податковий кодекс:
- Бюджетні установи;
- громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;
- Спілки, об’єднання та інші об’єднання юридичних осіб;
- житлово-будівельні кооперативи, дачні (дачні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи;
- Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, об’єднання власників житла;
- профспілки, їх об’єднання та профспілкові організації, а також організації роботодавців та їх об’єднання;
- Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
- інших юридичних осіб, діяльність яких відповідає вимогам розділу 133.4 Податкового кодексу.
Кожен вид неприбуткової організації регулюється відповідним законодавством.
Неприбуткові організації не розраховують податок на прибуток, не подавати декларацію і відповідно не сплачують її, але при цьому статус неприбуткової організації не звільняє від звітності. Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені розділом 133.4 НТЦУ, з набранням чинності Закону 652 повинні подати звіт про використання доходів (прибутку) неприбуткової організації у відповідній формі у терміни, передбачені наданням податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Звіт призначений для контролю витрат доходів (прибутку), оскільки якщо цілі використання повинні будуть сплатити податок і стати платником податку на прибуток за загальними ознаками.
Найпоширенішими видами неприбуткових організацій є громадські об’єднання та благодійні фонди.
Відповідно до Закону про громадські об’єднання України громадське об’єднання є добровільним об’єднанням фізичних та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. У попередньому коментарі ми вже писали про форми та види громадських об’єднань, закріплені в чинному законодавстві. Також був коментар до основного документа-засновитея – статуту, і основних вимог до нього.
Благодійність
Благодійна організація є юридичною особою приватного права, документи-засвяки якої визначають благодійну діяльність в одній або одній сферах, визначених Законом «Про благодійність та благодійність України». Вона розробляє власну благодійну програму, яка є комплексом благодійної діяльності, спрямованої на вирішення проблем, що відповідають статутним цілям організації. Благодійна організація може бути створена як благодійний фонд, благодійна організація або благодійний фонд. Благодійний фонд визнає благодійну організацію, яка діє на підставі статуту, має членів і управляється учасниками, не зобов’язаний передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності.
Ми проконсультує вас, допоможемо організувати бізнес, вибрати податкову систему, а при необхідності – супроводжувати процес організації вашого бізнесу з юридичних, бухгалтерських і податкових питань. І повірте, ваші гроші неодмінно повернуться до вас.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.