Навіщо НАЗК проводить експертизу законопроектів про адвокатуру: думки депутатів

AGTL

07.12.2018

Рада Європи вже підтримала президентський законопроект про адвокатуру.

Національне агентство з питань запобігання корупції взяло на експертизу законопроекти №9055 і №9055-1 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

На думку народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергія Алєксєєва, питання перевірки НАЗК законопроекту про адвокатуру є технічним, і розглядати його мають не більше місяця. Тому на одному з наступних сесійних тижнів законопроект 9055 може бути розглянутий, переконаний депутат.

«Якщо казати, що він має корупційні ризики це неправильно. Тому що Transparency International назвала його антикорупційним, що він взагалі позбавляє адвокатуру дуже багатьох корупційних ризиків. Його підтримала Рада Європи в тому, що це прогресивний законопроект, який стандарти адвокатської діяльності піднімає до європейських», — зауважив Сергій Алєксєєв.

Однак народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Соболєв вважає президентський закон про адвокатуру таким, що покликаний контролювати адвокатську спільноту в Україні.

«Яке завдання у НАЗК? Якщо вони дійсно хочуть побачити корупційну складову, то нехай беруть висновки антикорупційного комітету Верховної Ради, там все розписано. А якщо навпаки хочуть в такий спосіб відбілити цей закон, то Бог їм суддя. Я думаю, мета одна це організувати швидке проведення зборів адвокатських, саме в 15 мінімальних відсотків, а далі почати змінювати представництва адвокатської спільноти в органах, які впливають на дисциплінарну відповідальність суддів, на їхнє призначення, таких як Вища рада правосуддя і багатьох інших», — зазначив Сергій Соболєв.

«В моїй практиці це перший випадок, коли Національне агентство з питань запобігання корупції взяло на експертизу якийсь законопроект. Раніше такого не було. Це робиться лише з одною причиною нівелювати той негативний корупційний висновок, котрий дав наш профільний Комітет з запобігання і протидії корупції», — додав народний депутат України, голова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко.

Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергія Алєксєєва наголосив: Комітет, запропонувавши підтримати законопроект 9055 у першому читанні, надав свої зауваження і дискусійні питання для їхнього розв’язання у другому читанні.

«Але, не дивлячись на все це, структурно закон правильний. Для чого взагалі парламентом в регламенті передбачено перше і друге читання? Бо якщо структурно, ідейно закон правильний, але потребує деяких вдосконалень, Верховна Рада без питань приймає його в першому читанні і до другого читання вже вдосконалює. Це нормальний парламентський процес. І називати критику закону через такі речі – це не конструктивно. Тому що 99,9% законопроектів, які розглядає ВР, проходить 2 читання і змінюється. Це нормально», — резюмував Сергій Алєксєєв.

Автор:

Александр Погребной
Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Публікації

admin

16.04.2021

Верховний Суд роз’яснив, чи є прогул триваючим правопорушенням

Верховний Суд нагадав, що є триваючим правопорушенням. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув справу № 813/1475/17, в якій досліджував питання, чи є прогул триваючим правопорушенням. Обставини справи…

Читати далі...

admin

09.04.2021

КАС ВС пояснив, які виплати залишаються без індексації

Що, на думку КАС, не належать до об’єктів індексації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду висловився по справі № 336/6027/16-а (2-а/336/17/2017). Постановою Кабінету Міністрів України від 12…

Читати далі...

admin

07.04.2021

Наявність технічних помилок у заповіті для визнання його недійсним

ВС висловив думку з приводу наявності технічних помилок у заповіті. Наявність технічних помилок (описок) у заповіті не свідчить про порушення його форми або порядку посвідчення, а тому не є підставою…

Читати далі...

admin

06.04.2021

Пенсіонер 10 років чекав рішення ЄСПЛ у справі щодо доплати до пенсії у 100 грн і переміг

Національні суди послідовно ігнорували ключовий доказ заявника і так само послідовно відхиляли його вимоги щодо перерахунку пенсії. Ні для кого не секрет, що в Україні громадянам часто доводиться з боєм…

Читати далі...

admin

04.04.2021

Не отримав рішення суду: ВС вказав, що є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним

Направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним. Направлення листа  рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважити повідомлення належним,…

Читати далі...

admin

03.04.2021

Заміна сторони у виконавчому провадженні: КЦС ВС вказав на важливий момент

Верховний Суд пояснив, коли виникає можливість замінити сторону у виконавчому провадженні. Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 2-5356/10 визначився із заміною…

Читати далі...

admin

02.04.2021

Розкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення НСРД: позиція ВС

ВС висловися щодо реалізації принципу змагальності у випадку розкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення НСРД. У випадку розкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення НСРД після передачі…

Читати далі...

admin

31.03.2021

ЄСПЛ: Спілкування з адвокатом через скляну перегородку порушує конфіденційність зустрічі

Коли заявнику дають можливість лише так спілкуватися з адвокатом для підготовки заяви, це становить порушення його права на звернення до Суду. Час від часу до ЄСПЛ із заявами проти України…

Читати далі...

admin

30.03.2021

ВП ВС відступила від висновку про припинення договору поруки і сказала, коли він припиняється

ВП ВС: штучне подвоєння судового процесу є неприпустимим. Велика Палата Верховного Суду у справі № 522/1528/15-ц зазначила, що закон не пов'язує припинення поруки з прийняттям судом рішення про стягнення з…

Читати далі...

admin

29.03.2021

ВС роз’яснив, кому належить право закрити провадження у справі про адмінправопорушення

Право закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення належить лише органу, який розглядає таку справу, або ж суду. Право закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення належить лише органу, який…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку