Що таке ТОВ?
Товариство з обмеженою відповідальністю (скорочено “ТОВ” або “ТОВ”) – організація, статутний капітал якої ділиться на акції, розмір яких встановлюється статутом товариства. Обмежена компанія є своєрідним економічним суспільством.
Суть Товариства полягає в тому, що члени такого суспільства несуть відповідальність за його обмежені зобов’язання. Назва Limited Company не означає обмеження відповідальності товариства як суб’єкта господарського права, певної суми майна або грошей, а йдеться про обмеження відповідальності учасників, які несуть ризики збитків у межах своїх вкладів у спільному капіталі, які вони можуть втратити. Але додаткових вимог до учасників не висуває, зібрати додаткові суми з учасників (на відміну від повного або командного партнерства) неможливо.
Юридична фірма AGTL займається реєстрацією юридичних осіб у формі ТОВ.
Фахівці компанії, які мають великий досвід роботи в сфері корпоративного права, допоможуть оформити відносини між засновниками, відносини з генеральним директором або органом управління, вибрати податкову систему, вибрати банк і адресу.
Виявлення можливих ризиків у діяльності створеної фірми, оптимізація податкових платежів, фінансових та матеріальних ресурсів; повний пакет додаткових послуг для створення та підтримки бізнесу.
Наші переваги
- Професійні консультації від юриста щодо старту Вашого бізнесу, які усунуть необхідність численних змін на початку діяльності;
- зручність і економія часу на всіх етапах:
Ми можемо домовитися, щоб нотаріус пішов до вашого офісу,
Менеджер банку приїде у зручний для Вас час для відкриття рахунку,
Ми можемо отримати документи для вас за дорученням.
- широкий спектр додаткових послуг: великий вибір банків-партнерів, допомога в пошуку юридичної адреси, ведення бухгалтерського обліку.
Новий Закон вносить численні і глибокі зміни в регулювання обмеженої діяльності та взаємодоповнюючих суспільств, включаючи:
- необхідність отримання згоди інших учасників на вихід з партії, якій належить частка понад 50%;
- визнання на законодавчому рівні корпоративних договорів (так званих «акціонерних» договорів), які є конфіденційними і повинні бути безоплатними;
- Скорочення строку на повний внесок члена товариства з одного року до шести місяців з дня державної реєстрації суспільства;
- перехід прав партії на свого спадкоємця або правонаступника без згоди членів товариства;
- встановлення правил щодо значних операцій та операцій з відсотками (наприклад, операції на суму понад 50 відсотків чистих активів компанії на кінець попереднього кварталу вимагають попередньої згоди загальних зборів учасників). Інші правила можуть бути встановлені статутом.
Кількість учасників та елементів керування
Новий закон не обмежує кількість членів ТОВ або ОДО. В результаті багато акціонерних компаній (АОС) зможуть повернутися до форми товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю.
Крім того, є можливість створити наглядову раду, що значно підвищить привабливість ТОВ в очах іноземних інвесторів.
Тепер саме суспільство має право вирішувати абсолютну більшість питань, тобто не встановлює однозначних правил. Можна прийняти власні процедури, визначити органи, які потрібні суспільству в корпоративному управлінні, і заздалегідь передбачити можливі шляхи виходу з потенційних корпоративних конфліктів. Наприклад, в товаристві з одним членом остання більше не зобов’язана імітувати загальні збори, а приймає всі рішення самостійно у вигляді письмового рішення.
Правила взаємодії між учасниками того чи іншого підприємства будуть відображені в так званому корпоративному договорі та статуті.
Корпоративні контракти
Для ТОВ та УДО відкрилася можливість видавати безвідкличні сталилі для здійснення повноважень члена товариства, а також укладати корпоративні договори між учасниками.
За таким договором члени суспільства зобов’язані певним чином реалізувати свої права і повноваження або утриматися від їх виконання.
Також важливим є питання продажу акцій компанії: за яких обставин хто і за скільки може їх купити.
Вихід зі спільноти
Парламентарі дали питання про виключення учасника з ТОВ викупити статут, не втручаючись у цю процедуру закону.
Компанія має право встановлювати різні відсоткові квоти на прийняття рішень з різних питань.
Новий закон пропонує механізм прийняття рішень без урахування частки померлого учасника, а якщо це більше 50% – прийняти рішення про ліквідацію підприємства без урахування частки померлого учасника.
При цьому, наприклад, не зрозуміло, що робити, якщо учасник не сплатив свою частку.
Збільшення капіталу акцій
Часто компанії накопичують нерозподічений прибуток (якщо дивіденди не виплачуються роками). І якщо буде прийнято рішення про виплату дивідендів, то ці витрати можуть поставити ТОВ на грань банкрутства.
Тепер є можливість негайно збільшити частку капіталу за рахунок прибутку без розподілу дивідендів.
Переваги обмеженої компанії
- Засновниками та учасниками ТОВ можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, як резиденти, так і нерезиденти.
- Розмір акційний капітал ТОВ не обмежений. Гнучкі умови наповнення спільного капіталу.
- Реєстрація ТОВ з одним учасником не заборонена.
- Спрощена система управління підприємством – повноваження виконавчого органу підприємства, як правило, поодинокі, обмежені повноваженнями вищого органу управління – зборами засновників (учасників).
- Немає законодавчих вимог до складання та подання спеціальної звітності, а також її оприлюднення (що стосується АО).
- Члени суспільства не відповідають своїм зобов’язанням і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю суспільства, в межах вартості своїх депозитів.
- Немає необхідності здійснювати додаткові фінансові витрати