Вся правда про спадщину на селі

AGTL

19.10.2018

Однак, проаналізувавши положення цього законопроекту, можна сказати, що фактично це призведе до поступового знищення державних нотаріальних контор, шляхом заміни їх на уповноважених посадових осіб органів юстиції. Оскільки при розробці вказаного законопроекту було взято загальну кількість виданих свідоцтв про право на спадщину по всій території і не враховано, що у сільській місцевості саме приватні нотаріуси видають значну кількість свідоцтв про право на спадщину.

При цьому, не проаналізовано саму процедуру оформлення будь-якої спадщини:, чи то нерухомості, чи то грошових коштів, чи корпоративних прав тощо, а також тієї кількості документів, яку необхідно зібрати спадкоємцю, аби належним чином приступити до оформитилення своїх спадковіих права вже у нотаріуса.

Підготовка до кінцевого етапу оформлення спадкових прав, тобто до видачі свідоцтва про право на спадщину, передбачає збір великої кількості інформації щодо спадкового майна від різних установ, включаючи БТІ, Держземагентство, Пенсійний фонд, податкову, оцінювачів. І це не є вичерпнийм переліком.

Отже, перед тим, як спадкоємець виявить бажання оформити свої спадкові права, незалежно від того, яка саме особа буде видавати свідоцтво про право на спадщину (чи то нотаріус, чи то посадова особа органу місцевого самоврядування, чи то уповноважена особа органу юстиції), селянин має у будь-якому випадку:

—- по-перше, отримати всі необхідні запити;

—- по-друге, у разі оформлення спадкових прав на житловий будинок або квартиру, з’їздити до районного центру в БТІ (замовити необхідні документи, а згодом приїхати ще раз і вже їх забрати), при цьому, надання таких послуг теж досить дорого вартісне;

—- по-третє, у разі оформлення спадкових прав на земельну ділянку особі потрібно буде сходити в Держземагентство, замовити витяги з ДЗК на земельні ділянки померлого.

А в більшості випадків, перед тим, як землю внесуть до ДЗК, ще й необхідно виготовити технічну документацію на кожну земельну ділянку.

У свою чергу, технічну документацію роблять приватні землевпорядні організації,.

І надання таких послуг також є досить довготривалим та вартісним;

—- по-четверте, для дарування (у разі нарахування держмита), а іноді —- для оформлення спадщини, необхідно зробити оцінку, яку проодятьроблять приватні оцінщики і яка нині є досить вартісною послугою;

– по-п’яте, аби підтвердити родинні відносини, у більшості випадків селянину необхідно знову- таки з’’їздити до районного центру, де знаходиться відділ ДРАЦС, для отримання повторних свідоцтв, чи звернутись до суду для встановлення факту родинних відносин.

Тому потрібно зазначити, що оформлення будь-яких спадкових прав — це дуже складний, багатоетапний та доволі тривалий у часі процес, який навіть у сьогоднішніх реаліях не залежить від волі нотаріуса.

Окрім цього, коли в селах не вистачає нотаріусів для того, аби люди мали змогу на місці безперешкодно і комфортно оформити спадкові права, скласти заповіт чи засвідчити вірність копії документа, то для вирішення цієї проблеми однієї наявності нотаріуса в селі замало, коли на його фоні у сільській місцевості відсутні органи земельних ресурсів, відсутні відділи міграційної служби та, відсутні незалежні оцінювачі, немає поштових чи банківських відділень.

При цьому, необхідно зазначити, що на сьогоднішній день саме в районних центрах, де зазвичай розташовані усі необхідні установи, як раз і працює достатня кількість нотаріусів.

Щодо довготривалого процесу видачі свідоцтв про право на спадщину протягом багатьох років, то така ситуація може бути пов’язана з тим, що особа її не оформлює через небажання, або ж не може отримати для її оформлення необхідні документи.

Тому, якщо у селі навіть і з’явиться уповноважена посадова особа органу юстиції, яка буде вчиняти нотаріальні дії для людей, котріщо мешкають ув сільській місцевості, це не вирішить проблему щодо необхідності їхати до установ, які знаходяться в районних центрах.

Як вже вище зазначалося вище, це не є одноразовою поїздкою, а, як свідчить практика, до кожної установи або підприємства треба їздити по декілька разів. І вартість надання послуг у таких установах є доволі високою.

У свою чергу, з 2016 року почав діяти Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», відповідно до якого оформлення спадщини у сільських населених пунктах, де немає нотаріусів, було покладено на уповноважених на це посадових осіб органу місцевого самоврядування.

Варто вказати, що положення цього Закону на сьогоднішній день не знайшли свого комплексного втілення у життя, що дає змогу констатувати його неефективність, а також недоцільність прийняття інших, схожих за суттю законопроектів.

Источник: protokol.com.ua

Читайте также:

Остались вопросы? Обращайтесь!

Публікації

admin

16.04.2021

Верховний Суд роз’яснив, чи є прогул триваючим правопорушенням

Верховний Суд нагадав, що є триваючим правопорушенням. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув справу № 813/1475/17, в якій досліджував питання, чи є прогул триваючим правопорушенням. Обставини справи…

Читати далі...

admin

09.04.2021

КАС ВС пояснив, які виплати залишаються без індексації

Що, на думку КАС, не належать до об’єктів індексації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду висловився по справі № 336/6027/16-а (2-а/336/17/2017). Постановою Кабінету Міністрів України від 12…

Читати далі...

admin

07.04.2021

Наявність технічних помилок у заповіті для визнання його недійсним

ВС висловив думку з приводу наявності технічних помилок у заповіті. Наявність технічних помилок (описок) у заповіті не свідчить про порушення його форми або порядку посвідчення, а тому не є підставою…

Читати далі...

admin

06.04.2021

Пенсіонер 10 років чекав рішення ЄСПЛ у справі щодо доплати до пенсії у 100 грн і переміг

Національні суди послідовно ігнорували ключовий доказ заявника і так само послідовно відхиляли його вимоги щодо перерахунку пенсії. Ні для кого не секрет, що в Україні громадянам часто доводиться з боєм…

Читати далі...

admin

04.04.2021

Не отримав рішення суду: ВС вказав, що є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним

Направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним. Направлення листа  рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважити повідомлення належним,…

Читати далі...

admin

03.04.2021

Заміна сторони у виконавчому провадженні: КЦС ВС вказав на важливий момент

Верховний Суд пояснив, коли виникає можливість замінити сторону у виконавчому провадженні. Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 2-5356/10 визначився із заміною…

Читати далі...

admin

02.04.2021

Розкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення НСРД: позиція ВС

ВС висловися щодо реалізації принципу змагальності у випадку розкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення НСРД. У випадку розкриття процесуальних документів, які стали підставою для проведення НСРД після передачі…

Читати далі...

admin

31.03.2021

ЄСПЛ: Спілкування з адвокатом через скляну перегородку порушує конфіденційність зустрічі

Коли заявнику дають можливість лише так спілкуватися з адвокатом для підготовки заяви, це становить порушення його права на звернення до Суду. Час від часу до ЄСПЛ із заявами проти України…

Читати далі...

admin

30.03.2021

ВП ВС відступила від висновку про припинення договору поруки і сказала, коли він припиняється

ВП ВС: штучне подвоєння судового процесу є неприпустимим. Велика Палата Верховного Суду у справі № 522/1528/15-ц зазначила, що закон не пов'язує припинення поруки з прийняттям судом рішення про стягнення з…

Читати далі...

admin

29.03.2021

ВС роз’яснив, кому належить право закрити провадження у справі про адмінправопорушення

Право закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення належить лише органу, який розглядає таку справу, або ж суду. Право закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення належить лише органу, який…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку