Поділ майна та акцій
Поділ майна та акцій – послуга цивільного юриста в юридичній фірмі AGTL Харків, Київ, Одеса. Майнові проблеми, мабуть, перші серед багатьох питань, які сучасна людина вирішує щодня. Зайве завищені ціни на нерухомість не дозволяють купувати квартири або кімнати.
Суди задовоєні судовими позовами, які стосується запитів про врегулювання спірних житлових питань. У сфері дуже багато проблем, що пов’язано з виділенням частки в житловій площі.
Спільна власність
Згідно з чинним законодавством, майно може бути у власності кількох осіб.
Якщо акції власників визначені, майно знаходиться в пакеті акцій. Якщо акції не встановлені договором і не можуть бути визначені законом, вони вважаються рівними. Акціонери можуть встановити порядок визначення, зміни акцій. За замовчуванням спільна власність на майно є часткою, якщо тільки закон не передбачає формування спільної власності на майно.
Акції не були визначені у спільній власності. За договором учасників спільної власності спільне майно може бути встановлено пакетом акцій. Якщо домовленість не досягнута, майно пакету акцій встановлюється за рішенням суду.
Поділ майна, яке знаходиться у спільному (спільному) майні та викручує з нього частки
Власники майна в пакеті акцій управляються за домовленістю, і кожен власник має право розпоряджатися акціями на свій розсуд, з повагою до його відплати за право решти учасників ділитися правом власності на пільгове право викупу проданої частки за ціною, за якою вона продається, та на інших рівних умовах, крім випадків продажу з публічних торгів.
Дуже часто питання поділу майна та частки піднімається на поділ майна подружжя, а також коли співмешканки членів сім’ї, які отримали житлові будинки у спільне майно під час приватизації. Часто буває так, що співжиття стає неможливим, а фінансове становище не вирішує житлове питання шляхом придбання додаткового житла, тоді єдиний спосіб вирішити житлове питання – зробити частку в житлі для подальшого продажу.
Переваги лікування
Консультація допоможе забезпечити тонкоща і наслідки поділу майна і оформить частку, адже іноді доцільніше узгодити і вирішити питання в досудовому порядку, а якщо така угода неможлива фахівець буде представляти ваші інтереси в суді або розповідати, як відстоювати своє право.
Рішення про виділення частки
Рішення про виділення частки можливе як добровільна справа, а акції визначаються самостійно, за згодою, якщо домовленість не буде досягнута – необхідно буде звернутися до суду.
Майно, яке знаходиться в пакеті акцій, можна розділити за домовленістю між власниками. Акціонер має право претендувати на свою частку спільного майна. Якщо домовленість з цих питань не досягнута, учасник права власності на акцію має право вимагати видачі своєї частки спільного майна в судовому порядку. У разі непропорційного майна сума грошей або інша компенсація виплачується в науці. Компенсація замість ставки допускається тільки за згодою, але в разі несуттєвості виділеної частки суд може вирішити питання і за відсутності згоди власника, зобов’язуючи решту акціонерів виплатити йому компенсацію.
Якщо неможливо виділити пакет акцій в науці без непропорційної шкоди майну або не допускається законом, то все-таки має право виплатити йому вартість своєї частки власниками. Пакет акцій спільного майна та частки може бути вивезений з нього після попереднього визначення частки кожного учасника у праві на спільне майно.
Виділення частки в природі
Цивільний кодекс є визначенням “співати в науці”. Він містить статтю, яка детально пояснює концепцію і пояснює, коли виконуються такі процедури. Відповідно до статті 364 Цивільного кодексу України співвласник має право виділяти в науці частку майна, що утримується у спільному пакеті акцій.
Крім того, якщо частка спільного майна не допускається в навико вираженні відповідно до закону або не є можливою (частина 2 статті 183 Кодексу), співвласник, який бажає оформити, має право отримати від інших співвласників грошову або іншу матеріальну компенсацію вартості своєї частки. Це, наприклад, можливо в такому випадку: за життя чоловіка і дружини був придбаний або побудований будинок. Фактично ця приватна структура є нерухомістю кількох людей. У разі його поділу подружжя можуть бути готові не тільки ділитися своїм майном, але і виділяти фактично частки в навик в порядку поділу майна, щоб було зрозуміло, хто може ними користуватися і розпоряджатися чим.
Здавалося б, все просто. Однак людям, далеким від юриспруденції, важко орієнтуватися в тому, що говорить закон. Поділ і виділення частки в навиком здійснюється з наданням Висновку про технічну можливість відокремлення об’єкта нерухомого майна або Висновку про технічну можливість видачі в науці частки нерухомості, яка важко об’їти без допомоги фахівця.
Сама ж процедура розподілу акцій в науці детально описана, однак, людям потрібні подальші роз’яснення юридичних експертів – юристів, щодо того, які ситуації і як проводиться процедура, коли її можна розділити і виділити, і коли робиться компенсація за частку в загальному майні.
Поділ спільної власності подружжя
Спільна власність подружжя припиняє своє існування завдяки своїй перегородці. В результаті кожен з подружжя стає самостійним власником частини раніше власності спільного майна.
Поділ спільного майна подружжя може бути зроблений як під час шлюбу, так і при розірванні шлюбу або після розлучення. Розділ зроблений на прохання одного з подружжя, одночасне прохання як подружжя, так і в разі звернення кредитора про поділ спільного майна подружжя з метою звернення стягнення на частку одного з подружжя у спільній власності.
За відсутності розбіжностей подружжя може самостійно укласти договір про поділ свого спільного майна. Сімейний кодекс не висуває жодних конкретних вимог щодо форми такої угоди. Він може бути укладений усно або в письмовій формі, за бажанням подружжя цей договір може бути засвікне засвіханий.
У разі суперечки в суді проводиться поділ спільного майна подружжя, а також визначення їх частки у власності.
Обставини, що встановлюються
При розгляді спору між подружжям про поділ спільного майна суд встановлює:
Склад майна, що має бути розділений;
Відсутність прав третіх сторін на майно;
Недифракційна властивість;
Яке майно має бути передано кожному з подружжя;
Відповідна грошова або інша компенсація, яка може бути присуджена подружжю, якщо іншому подружжю передається майно, вартість якого перевищує заборгований йому частку;
Інші примітні обставини.
Якщо у Вас виникла суперечка про поділ майна або частки – звертайтеся в служби цивільного юриста в юридичній фірмі AGTL Kharkiv, Kyiv, Odessa.