Договори та супровід операцій з інтелектуальною власністю
Супровідні операції з інтелектуальною власністю – це сервіс юридичної фірми AGTL Kharkiv, Kyiv, Odessa. Послуга буде цікава як правовласникам, які вирішили дати згоду на використання своєї інтелектуальної власності іншим (ліцензійний договір) або передати всі права на неї (договір про виключення прав) і тим, хто зацікавлений в набутті ексклюзивних прав.
Юридична фірма AGTL Kharkiv, Kyiv, Odessa надає послуги, пов’язані з веденням операцій з передачі прав інтелектуальної власності.
Послуга включає розробку договору про передачу прав на об’єкт інтелектуальної власності, ведення переговорів з підрядником, державну реєстрацію договору (включаючи підготовку всіх необхідних документів, направлення їх в Укрпатент, супровід процедури реєстрації, в тому числі підготовку відповідей на можливі запити Укрпатенту, отримання зареєстрованого договору і додаток до свідоцтва про інтелектуальну власність).
Переваги підтримки угод з інтелектуальної власності
- Індивідуальний підхід до ведення операцій з інтелектуальною власністю;
- Отримання сильного правового захисту для вашого бізнесу
- послуги надають можливість максимально використовувати операції з інтелектуальною власністю.
Види договорів та угод з управління IP
- Відчуження виключних прав на інтелектуальну власність;
- Видача ліцензії виняткова і проста невиключна;
- франчайзинг (комерційна концесія);
- Застава інтелектуальної власності для забезпечення зобов’язань за іншою угодою;
- Відчуження авторських прав на працю;
- Авторське замовлення.
Ліцензійний договір – це договір, згідно з яким правовласник надає іншій особі право на використання торгової марки (знака обслуговування), винаходу, корисної моделі або промислового зразка. Таке використання здійснюється протягом певного періоду часу, на визначеній території і в межах, описаних у договорі. Правовласник винагороджується за право користування.
Договір комерційної концесії – це договір, за яким одна сторона (правовласник) зобов’язується надати іншій стороні (користувачеві) право використовувати в господарській діяльності користувача комплекс виключних прав, що належать правовласнику, включаючи право на торговельну марку, знак обслуговування та права на інші об’єкти виключних прав, зокрема комерційне позначення, таємницю виробництва (ноу-хау). Особливістю даного виду договору є те, що передаються права на використання цілого ряду об’єктів інтелектуальної власності. При цьому обов’язковим об’єктом, переданим за договором комерційної концесії, повинна бути торгова марка, знак обслуговування.
Особливості цих договорів
Тільки право користування інтелектуальною власністю передається за ліцензійним договором і договором комерційної концесії, з виключними правами, що залишилися для правовласника. У той час як за договором про відчуження виключної права відбувається повна передача прав, тобто власник об’єкта зміни інтелектуальних прав.
Особливістю договору про виключення виключної права на торговельну марку є те, що можлива передача прав щодо певних товарів, робіт, послуг, на які зареєстрована торгова марка. Однак відчуження виключного права на торговельну марку за договором не допускається, якщо це може призвести до введення споживачем в оману продукту або його виробника. На практиці передача прав на торговельну марку тільки в частині однорідних товарів (товари однієї групи, типу, змінні товари (наприклад, молочний продукт – кефір) і відмова від прав власника прав в частині інших однорідних товарів (наприклад, молочний продукт – йогурт) визнається здатною вводити споживачів в оману. Оскільки в таких ситуаціях споживач буде сприймати товари, вироблені одним підприємством, коли в реальності вони будуть вироблятися різними виробниками і можуть мати зовсім іншу якість.
Корпоративні угоди з підтримки IP
Крім комерційних операцій, що виникають в процесі звичайної господарської діяльності правовласником, існують також корпоративні операції на замовлення інтелектуальної власності, які виникають, наприклад, при реорганізації юридичної особи, злиттях і поглинаннях компаній. За таких обставин виключні права інтелектуальної власності також передаються під універсальну послідовність іншим юридичним особам.
Етапи операцій з інтелектуальною власністю
Акомпанемент включає в себе наступні кроки:
Підготовка договору про відчуження об’єкта інтелектуальної власності та ліцензійного договору.
Перевірте договір, наданий вашим контрагентом, на юридичну чистоту та аналіз можливих ризиків.
У випадках, передбачених законом – державна реєстрація договору.
Юристи AGTL допоможуть правовласникам оформити договір з нуля, який відповідатиме їхнім цілям, врахує специфіку об’єкта інтелектуальної власності та сприятиме максимальній вигоді від реалізації прав.
Клієнти, які бажають придбати права інтелектуальної власності, наші фахівці можуть надавати послуги з перевірки договорів на інтереси покупця і пропонувати варіанти внесення змін для мінімізації ризиків на них в майбутньому.
Умови надання послуг з підтримки операцій з інтелектуальною власністю
Визначається індивідуально.
Додаткові послуги
- Ведення операцій з авторським правом та суміжними правами;
- Вирішення спорів про інтелектуальну власність
- Реєстрація торгових марок у митному реєстрі;
- Захист авторських та суміжних прав;
- Франчайзинг;
- Секрети виготовлення (ноу-хау);
- Міжнародне патентування;
- Доменні імена (реєстрація та вирішення спорів);
- Комплексні консультації з питань захисту інтелектуальної власності в інформаційних технологіях;
- Міжнародна реєстрація торговельних марок;
- Патентування;
- Юридичний аудит інтелектуальної власності (IP Due Diligence);
- Реєстрація торгової марки.
Якщо ви підозрюєте, що ваші права порушуються, ви можете зв’язатися з нашими фахівцями – юристами та юристами. Ми проведемо попередній аналіз порушення і запропонуємо вам найкращі варіанти захисту ваших прав.