Апеляція
Якщо одна зі сторін господарського спору не згодна з рішенням суду, вона може запросити перегляд справи до того, як судовий наказ стане законом. На підставі такого запиту, який називається апеляційною скаргою, оскаржжся рішення господарських судів у вищих судах.
Наші переваги
Професійні юристи з десятками судових справ виграли;
Юридичні послуги найвищої якості;
Всебічна підтримка професіоналів різного походження від юристів до аудиторів;
Повна конфіденційність;
Наш досвід і практика у сфері вирішення судових спорів підтверджується багаторічний досвід роботи на ринку юридичних послуг;
Написання звернення вимагає ґрунтовного знання закону, оскільки заявник спирається на правові норми, які не враховані або порушені під час початкового процесу. Якщо заява невміла або з порушенням регламенту, є досить хороший шанс, що суд може відкликати апеляцію.
Фахівці юридичної фірми AGTL допоможуть вам швидко і грамотно оформити апеляцію і захистити ваші інтереси в суді.
Умови подання та розгляду скарги
Скарга подається до господарського суду після винесли рішення у справі, однак, до її винесли.
Апеляційна скарга подана на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а визначення місцевого господарського суду протягом п’яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, кінцевий термін обчислюється з дня підписання рішення, виданого відповідно до статті 84 Кодексу.
Повернення апеляційної скарги може бути пов’язане з порушенням строків подання, наприклад, якщо заявник не має права оскаржити результати рішення суду або пропустив термін подання.
Апеляційний суд вирішує, чи повертається апеляційна скарга у випадках, коли вона подається після закінчення строків, встановлених цією статтею, а суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для повернення строку, та незалежно від поважності причини пропуску апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга подана прокурором, державним органом, органом місцевого самоврядування через рік з дня оголошення апеляційної скарги. Заява особи про відновлення строку апеляційного оскарження розглядається одним із суддів колегії суддів апеляційного суду.
Закон визначає час для розгляду апеляції як один місяць з дня розгляду справи. У деяких випадках цей термін може бути продовжений, якщо розгляд справи неодноразово переноситься. Причиною відтермінування може бути як провал сторін, які беруть участь у спорі, так і задоволення судом заяв про надання додаткових доказів у справі.
Що має містити звернення до господарського суду?
Апеляційна скарга подається в письмовій формі і повинна містити:
1) найменування апеляційного суду, який подав скаргу;
2) найменування місцевого господарського суду, який прийняв рішення, номер справи та дату винесли рішення;
3) вимоги апеляційного скаржника, а також підстави, на підставі яких піднімається питання про перегляд, посилаючись на законодавство та матеріали, наявні у справі або подані додатково;
4) перелік документів, що додаються до скарги.
Звернення підписує скаржник або його представник.
Скарга супроводжується доказами сплати судового збору та направлення копії скарги іншій стороні у справі.
Також ми пропонуємо податкові оскарження, звернення до Верховного Суду та інші види судових апеляцій.