Додаткові заходи податкового контролю
Додаткові заходи податкового контролю – доступ до приміщень, обстеження… Таким чином, крім самої процедури, платник податків може зіткнутися з іншими заходами податкового контролю. Найбільш поширеними видами діяльності на практиці є:
Огляд (доступ) приміщень та предметів, інвентар
Перевірка приміщень податковими органами проводиться з усвідомки відповідності даних, відображених платником податків у документах, фактичних даних. Будь-яка податкова інспекція може підлягати будь-яким податковим або об’єктам оподаткування, пов’язаним з технічним обслуговуванням, незалежно від того, де вони знаходяться: виробничі, складські, роздрібні та інші приміщення та території.
Інтерв’ю (допит) свідків та інші форми збору інформації
Будь-яка особа з інформацією може бути викликана як свідки, які можуть бути опитані, перелік таких осіб не обмежений. Інформація, отримана під час допиту, є частиною доказової бази. І кожне неправильне слово може призвести до посилення позицій податкових органів.
Запит інформації про підрядника («зустрічна» перевірка)
На відміну від фактичних, камерних та виїзних податкових перевірок, зустрічна податкова перевірка не має усталеного порядку для Податкового кодексу. Цей захід проводиться найчастіше для отримання інформації про реальність угоди, перевірки доброчесності платника податків – контрагента і ідентифікації компаній – «одномодних».
Це важливі елементи взаємодії з податковими органами, оскільки завдяки цим інструментам податкові органи проводять максимально ретельні перевірки в особливо складних випадках.
Що робити, як поводитися, як захистити свої права?
Всі ці заходи прописані Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами. Вони повинні супроводжуватися низкою процедур, інакше отримання доказів у такій діяльності може вважатися неприпустимим, а їх результати, якщо вони негативні для платника податків, – оскаржувати. Ми з нетерпінням чекаємо представлення ваших інтересів і надання вам консультацій в таких заходах.
Круглі столи, селектор і т.д.
Ситуація з такими заходами, які прямо не прописані податковим законодавством, не врегульована Податковим кодексом України і часто мають дуже сумнівні перспективи. Саме питання участі або неучасті в такому заході може бути досить спірним і залежить від багатьох факторів, не останнім з яких є історія правовідносин з місцевим податковим органом.
На практиці платники податків, на жаль, змушені занадто часто виходити на перевірку, порушуючи таким чином баланс своїх приватних інтересів та інтересів публічно-громадських. Ця обставина шкідлива як для платника податків, так і в кінцевому підсумку для держави.
Ми з радістю допоможемо вам відновити цей баланс, надати можливу правову допомогу та підтримку у вищезазначеній діяльності (додаткові заходи податкового контролю), а також у будь-яких комунікаціях з податковим органом.
Ми проконсультує вас, допоможемо організувати бізнес, вибрати податкову систему, а при необхідності – супроводжувати процес організації вашого бізнесу з юридичних, бухгалтерських, податкових, а також фінансових питань. І повірте, ваші гроші неодмінно повернуться до вас.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.