Трансфертне ціноутворення
Трансфертне ціноутворення (трансфертне) – маркетинг товарів або послуг взаємозалежними особами у внутрішньокомпанії, що відрізняється від ринкових цін. Вони дозволяють розподіл загального доходу групи осіб на користь тих, хто в державах з низьким рівнем оподаткування. Це найпростіша і найпоширеніша схема міжнародного податкового планування, спрямована на мінімізацію сплачених податків. Трансфертні ціни підлягають контролю фіскальних органів держави.
Трансфертне ціноутворення (від англійського “Transfer Pricing”, “TP”, скорочено “TCE”) простими словами і в класичному розумінні прийнято називати продаж товарів, робіт і послуг в рамках холдингу між взаємозалежними особами за цінами, потенційно відмінною від прийнятих на ринку цін.
В Україні шикування особливих правил перевірки трансфертних цін на податкові цілі. Сьогодні це одна з найскладніших і суперечливих установ податкового права, що вимагає окремого податкового обліку, звітності та моніторингу ризиків.
Наші переваги
Ми розуміємо складність і вартість цих проектів для наших клієнтів і поважаємо їх право ефективно витрачати свої гроші. На відміну від багатьох, ми прагнемо бути ефективними та економічними для наших клієнтів. Ми гнучкі в організації роботи в цій сфері: можемо як вжити повного спектру дій по ТЗ В компанії, так і підготувати методичні рекомендації для співробітників компанії про дії в конкретному випадку. У багатьох випадках другий варіант набагато ефективніший і вигідніший для клієнта: в результаті проекту ви витрачаєте менше грошей на наші послуги, а ваш персонал набуває безцінний досвід роботи з ТЗ, який ви можете використовувати в майбутньому. Повірте, це вигідно!
Послуги трансфертного ціноутворення (контрольовані операції між взаємозалежними особами). Діагностика ризиків ТКГ, визначення ринкових цін, підтримка податкових перевірок та повідомлення про контрольовані операції.
Послуги в TCO
Податкові перевірки за контрольованими операціями
Перевірки ТЗ проводяться за спеціальними процедурами і в рамках окремих процесуальних положень Податкового кодексу України Очевидно, що підготувати і сформулювати необхідну інформацію вкрай складно, чи не так? Особливо, якщо з тих чи інших причин ви не були готові до перевірки заздалегідь. Ми будемо раді допомогти Вам у супроводі податкових перевірок та прийнятті необхідної документації в найкоротші терміни та з гарантією високої якості. Сподіваємося, що наша підтримка стане вам у нагоді і допоможе мінімізувати ризики додаткового оподаткування. У будь-якому випадку, ми були б раді представляти Ваші інтереси при оскарженні результатів перевірки, якби вони були незадовільними, перед податковою і в суді.
Визначення ринкових цін
Правила трансфертного ціноутворення встановлюють п’ять методів визначення ринкової ціни для визначення оподатковуваного доходу в операціях, партії яких є взаємозалежними особами
Звіт про контрольовану транзакцію
Звіт про контрольовані операції – це допомога у заповненні від AGTL Харків, Київ, Одеса. Форма Звіту про контрольовані операції (подальший звіт) та Порядок його заповнення (Детальніше – Замовлення) затверджуються наказом 669. Звіт надає інформацію про всі операції, які відповідно до статті 39 Податкового кодексу України контролюються.
Діагностика ризиків TCE
Наші фахівці допоможуть виявити ризики, які у вас є, побудувати оптимальну структуру контролю ринкових цін і взяти на себе всі проблеми, пов’язані з комунікацією з податковими органами з питання контрольованих операцій. У зв’язку з тим, що в регулюванні правил трансфертного ціноутворення ще багато юридичних прогалин і неточностей, тлумачення багатьох правил ґрунтується лише на існуючих листах Мінфіну та ГФС України. Але, незважаючи на велику кількість таких рекомендацій, багато питань залишаються незадокуйовані, крім того, деякі листи суперечать один одному. Судова практика не може допомогти в тлумачі правил трансфертного ціноутворення – на даний момент вона ще не сформована.
Короткий алгоритм визначення стану контрольованої операції
– Критерій 1: якщо сума доходу платника податків за рік не перевищує 50 млн грн. Операція не буде вважатися контрольованою;
– Критерій 2: якщо обсяг операції з нерезидентом не перевищує 5 млн грн. Операція не контролюється;
– Критерій 3: якщо підрядник не реагує на будь-який з суб-критеріїв, а саме: суб-критерії «А» – контрагент з низькоподаткної юрисдикції; суб-критерії «Б» – підрядник-нерезидент і пов’язана з ним особа; суб-критерії «Б» – зовнішньоекономічних операцій через комісіоперів-нерезидентів; “G” subcriteria – зовнішньоекономічних операцій через “прокладання” – операція не контролюється.
Податковий контроль за трансфертним ціноутворенням здійснюється шляхом моніторингу контрольованих операцій або проведення перевірок платників податків.
Моніторинг здійснюється
Моніторинг цін та умов здійснення операцій шляхом порівняння рівня цін та умов контрольованих операцій для виявлення відхилень цін;
Аналіз звітів про контрольовані операції;
Аналіз документації.
При аналізі звітів контролери враховують результати діяльності компанії. При цьому показниками визнання ризиків, зокрема, є:
Втрати за попередні три роки;
Середня рентабельність промисловості до галузі;
Нетипові до поточної діяльності платника бізнес-операції.
Податковий кодекс України зобов’язує кожного платника податків, незалежно від виду та характеру його діяльності:
- самостійно контролювати наявність так званих «контрольованих операцій», які підпадають під правила ТЦЕ;
- самостійно інформувати спеціально уповноважений податковий орган про наявність таких операцій;
- Самостійно підготувати необхідну документацію і обґрунтувати ціну в контрольованих операціях;
- пройти спеціальну податкову перевірку типу для таких операцій, якщо вона ініційована.
Чи можна зробити це самостійно?
Так, звичайно, ви можете. Це складна робота, що вимагає від платника податків додаткових ресурсів, знань та кваліфікації. Тим часом штрафи за порушення правил ТСЕ наразі є найбільшими в податковому законодавстві.
Розібратися в усіх тонкорах трансфертного ціноутворення, уникнути помилок, побудувати методологію обліку ринкових цін допоможуть наші фахівці.
Послуги трансфертного ціноутворення (контрольовані операції між взаємозалежними особами). Діагностика ризиків ТКГ, визначення ринкових цін, підтримка податкових перевірок та повідомлення про контрольовані операції.
Ми проконсультує вас, допоможемо організувати бізнес, вибрати податкову систему, а при необхідності – супроводжувати процес організації вашого бізнесу з юридичних, бухгалтерських, податкових, а також фінансових питань. І повірте, ваші гроші неодмінно повернуться до вас.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.