Звіт про контрольовані операції
Звіт про контрольовані операції – це допомога у заповненні від AGTL Харків, Київ, Одеса. Форма Звіту про контрольовані операції (подальший звіт) та Порядок його заповнення (Детальніше – Замовлення) затверджуються наказом 669. Звіт надає інформацію про всі операції, які відповідно до статті 39 Податкового кодексу України контролюються.
AGTL надає бухгалтерські та податкові консультаційні послуги, а також різні проекти, аналіз, розробку та реалізацію в різних секторах бізнесу.
У наших співробітниках працюють професіонали з великим досвідом роботи в консалтингових проектах.
Ми надаватимемо консультаційні послуги в різних сферах бухгалтерського обліку та оподаткування.
Хто подає звіт про контрольовані операції
Звіт про контрольовані операції повинні подавати платники податку на прибуток, які здійснювали контрольовані операції у звітному році (с. 39.4.2 НКУ). Таким чином, Звіт про контрольовані операції за 2017 рік представляє лише тих платників податків, які здійснювали контрольовані операції у 2017 році.
Контрольовані операції – це всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, які можуть вплинути на об’єкт оподаткування за доходами (с. 39.2.1.4 НКУ). Однак для того, щоб економічна операція вважалася контрольованою, вона повинна відповідати критеріям, зазначеним у п.п. 39.2.1.1 NKU (відносно контрагентів) та pp. 39.2.1.1 NKU (критерії значення).
Форма і термін
Відповідно до п. 39.4.2 НПУ Звіт про контрольовані операції подається до ГФС до 1 жовтня року, наступного за звітним. Те ж саме написано і в порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 No 8 (детальніше – Наказ No 8).
При цьому, якщо останній день звіту про контрольовані операції припадає на вихідний або громадський день, останнім днем строку є операційний (банківський) день, що на наступний вікенд або святковий день (п. 3 п. Наказ No 8). Враховуючи, що у 2018 році 30 вересня припадає на вихідний (неділя), кінцевий термін подання Звіту за 2017 рік – 01.10.2018 (див. лист до ГФСУ від 10.07.2017 No 17973/7/99-99-15-02-01-17).
Звіт про контрольовані операції має подаватися в електронному вигляді з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронного цифрового підпису (с. 39.4.2 НКУ).
Форма Звіту про контрольовані операції (який має бути поданий та за результатами 2017 року) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 No 8.
Які штрафи накладаються за неподання звіту або несвоєчасне подання Звіту КО?
Відразу зауважимо, що з 1 січня 2017 року статтею 120 НТЦУ ділиться відповідальність за неподання Звіту КО та за подання його із запізненням:
- неподання Звіту КО тягне за собою штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня звітного року (ч.
- несвоєчасне подання Звіту КО коштуватиме один прожитковий мінімум, встановлений на 1 січня звітного року, за кожен день прострочення, але загалом не більше 300 прожиткових мінімумів за весь період прострочення (ч.
Так, виходячи з оголошеного податковими органами терміну подання Звіту КО за 2016 рік – понеділок, 2 жовтня 2017 року, подача заявок пізно в один день (вівторок, 3 жовтня) обійдеться платнику в 1378 грн (оскільки стаття 120 НТЦУ прив’язна до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня звітного року, а звіт 2016). За «право подати» звіт 4 жовтня доведеться заплатити 2756 грн і так далі.
Але дітися до документальної перевірки буде набагато гірше, адже якщо в її ході податкові органи дізнаються з підконтрольних компанії операцій, оштрафували відразу на 300 прожиткових мінімумів, тобто на 413 400 грн!
Таким чином, краще подати звіт КО на кілька днів із запізненням і виплачувати по одному прожитковому мінімуму за кожен день делінії, а не дотягувати до документального чека і платити відразу триста.
Це звіт?
Більш того, якщо ви сумніваєтеся з будь-якої причини, подавати звіт КО чи ні, то краще уявити. Той факт подачі врятує вас від ризику штрафу в розмірі 300 прожиткових мінімумів, якщо під час «документального» вони вважаються контрольованими операціями. Однак пізніше може виникнути потреба в документації ТКГ для таких операцій, якщо вони зацікавлені в податкових органах, але це в будь-якому випадку менше двох злом.
До речі, такий же підхід вірний і для окремих операцій, в «контролі» яких ви чомусь сумніваєтеся. Краще включити їх до звіту, хоча і з можливими помилками, за які немає санкцій, ніж не включати, а потім платити 1% за кожну незадекларована контрольована операція (якщо в результаті документальної перевірки вони будуть визнані такими).
Наші переваги
- Багаторічний досвід практиків професійних фахівців з трансфертного ціноутворення;
- Визначити податкові ризики, що виникають у зв’язках з взаємозалежними особами, та розробити рекомендації щодо їх мінімізації;
- індивідуальний підхід до ваших обставин, який допоможе вирішити навіть найскладніші проблеми.
Для того, щоб виправдати відповідність цін контрольованих операцій ринковим цінам, необхідно підготувати всю документацію про такі операції для подання в податкові органи.
Для кожної організації, з якою були зроблені контрольовані операції, готується звіт і пакет документів.
Неналежне неподання податковому органу звіту про контрольовані операції, зроблені в календарному році, у визначений строк, або надходження платником податків звіту до податкового органу про контрольовані операції, що містять недостовірну інформацію, тягне за собою стягнення штрафу.
Види послуг
Ми надаємо послуги трансфертного ціноутворення для звітності та документування контрольованих операцій. Наші досвідчені фахівці успішно працюють у цій сфері.
При підготовці звіту та документації контрольованих операцій ми проводимо наступні види робіт:
- Бізнес-аналіз
- Інвентаризація угод та принципів ціноутворення
- обґрунтування методу визначення ринкових цін для цілей оподаткування, джерел інформації про співставні операції;
- Перевірка відповідності цін в контрольованих операціях до ринкового рівня;
- Підготовка звіту про контрольовані операції;
- підготовка всіх документів про контрольовану операцію (групу операцій) для подання до податкового органу.
За результатами ваша компанія отримує готовий звіт про контрольовані операції для подання до податкового органу.
Наша компанія має досвід трансфертного ціноутворення, що, безумовно, допоможе мінімізувати податкові ризики, що виникають у зв’язках з взаємозалежними фізичними особами.
Правильно складений звіт і добре розроблена документація захистять вашу компанію від можливих претензій з боку податкових органів і штрафів.
Вартість звітності та документування контрольованих операцій залежить від характеру бізнесу компанії, а також від кількості контрольованих операцій, зроблених протягом звітного періоду.
Nb
Ми проконсультує вас, допоможемо організувати бізнес, вибрати податкову систему, а при необхідності – супроводжувати процес організації вашого бізнесу з юридичних, бухгалтерських, податкових, а також фінансових питань. І повірте, ваші гроші неодмінно повернуться до вас.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.