Визначення ринкових цін
Визначення ринкових цін – це послуга податкового консультанта від AGTL Kharkiv, Kyiv, Odessa.
Правила трансфертного ціноутворення встановлюють п’ять методів визначення ринкової ціни для визначення оподатковуваного доходу в операціях, сторонами яких є взаємозалежні особи:
- Метод порівнянних ринкових цін;
- Ціновий метод для подальшого впровадження
- Економічно ефективний метод
- Метод порівнянної рентабельності;
- методу розподілу прибутку.
В одноразовій угоді ринкова ціна може бути визначена незалежною оцінкою, але тільки в тому випадку, якщо жоден з цих методів не може бути застосований до такої угоди.
Застосування кожного методу можливе лише в суворій послідовності, тобто податкове законодавство встановлює, що кожен наступний метод (або група методів) ціноутворення застосовується у випадку, якщо не швидше застосувати попередній. Обґрунтування вибору методу та його використання вимагає високого рівня експертизи та достатнього досвіду роботи із законодавством про трансфертне ціноутворення, а також конкретного інформаційного обладнання та доступу до баз даних. Це співпраця між економістами та юристами.
Ви боїтеся помилитися в заплутаному регулюванні ТЗ?
Наші фахівці допоможуть визначити найбільш правильну і вигідну методологію визначення клієнтом ринкової ціни, а також підготувати обґрунтування вибору методу для його визначення. Ми працюємо зі специфікою Вашого бізнесу, його активами та функціональною комунікацією між компаніями. Технологія запитів та аналізу інформації була розроблена нами спеціально для впровадження даного виду послуг. При необхідності ми також організовуємо оцінку активів професійними оцінювачами – нашими партнерами.
Визначення ринкових цін – що це таке?
Ринкова ціна – це середня арифметична ціна запропонованого товару або послуги на тому чи іншому ринку (наприклад, на певний період часу).
Ринкова ціна відповідає рівновазі тільки в умовах ідеальної конкуренції. Перевищення ринкової ціни над рівновагою характерне для монополізації ринку. Зниження ринкової ціни нижче ціни рівноваги (наприклад, у випадку державного регулювання цін) призводить до дефіциту, оскільки продавцям стає невигідно виводити товар на ринок.
Ринкова ціна товарів (робіт, послуг) визнається ціною, створеною взаємодією попиту і пропозиції на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) в порівнянних економічних (комерційних) умовах.
Ідентичні та однорідні
Вироби, які мають однакові основні характеристики, визнаються ідентичними. При визначенні ідентичності товару враховуються, зокрема, їх фізичні характеристики, якість і репутація на ринку, країна походження і виробник. При цьому незначні відмінності в їх зовнішньому вигляді можуть бути не враховані.
Уніформа розпізнається як продукція, яка не є ідентичною, має схожі характеристики і складається з подібних компонентів, що дозволяє їм виконувати однакові функції та/або бути комерційно взаємозамінними. При визначенні однорідності товарів враховується, зокрема, їх якість, наявність торгової марки, репутація на ринку, країна походження.
Для цілей оподаткування використовується ціна товарів, робіт або послуг, зазначених сторонами угоди, якщо інше не передбачено. Поки не буде доведено протилежне, передбачається, що ця ціна відповідає рівню ринкових цін.
Чому така увага приділяється ціні угоди, запитаєте ви? Подобається це помешкання, але ви ще не впевнені? Податок на прибуток, ПДВ і мита залежать від розміру ціни операції. Саме тому податкові органи настільки педантично перевіряють правильність встановлення ціни угоди та визначення ринкових цін.
Ми проконсультує вас, допоможемо організувати бухгалтерську підтримку, вибрати податкову систему, а при необхідності – перевірити процеси організації вашого бізнесу з юридичних, бухгалтерських, податкових, а також фінансових питань. І повірте, ваші гроші неодмінно повернуться до вас.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.