Мінфін затвердив новий Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Також оновлено форму самої довідки та заяви на її отримання
Мінфін наказом від 03.09.2018 р. №733 затвердив:
- нову форму Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка);
- нову Заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
- Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Наказ набере чинності з дня набрання чинності Законом «Про електронні довірчі послуги» (тобто 7 листопада 2018 року), але не раніше дня його офіційного опублікування. Станом на 12.10.2018 р. офіційно не опубліковано.
Як отримати таку довідку?
Для отримання Довідки платник має подати заяву згідно з формою додатку 2 Порядку в один із таких способів:
- у паперовій формі – до ДПІ за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);
- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог Законів “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги”.
Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником.
Яка вартість довідки?
Довідка надається платнику безоплатно у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.
Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву, а в електронній формі – у приватній частині Електронного кабінету.
Термін надання довідки
Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.
Перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, здійснюється за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості за основним та неосновними місцями обліку платника.
За відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу та/або недоїмки зі сплати ЄСВ, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, уповноважений орган формує довідку.
Строк дії довідки
Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У довідці обов’язково зазначається термін її дії.
Коли можуть відмовити у наданні довідки?
За наявності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки.
Лист вручається особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилається платнику у порядку, встановленому статтею 42 ПКУ.
Источник: protokol.com.ua
Читайте также:
- Довідка про несудимість: чи може МВС вносити додаткові дані
- КГС ВС: провадження у справі слід зупиняти лише за наявності беззаперечних підстав для цього
- Чи є витяг з технічної документації про оцінку землі рішенням суб’єкта владних повноважень: постанова ВС
- Звонки от роботов и СМС от служб такси – как остановить мобильный спам
- Визнання права на проживання та реєстрацію без згоди власників: постанова Верховного Суду
Остались вопросы? Обращайтесь!