Українці все частіше намагаються перевірити, чи не заборонений їм виїзд за кордон.
Українці все частіше про всяк випадок намагаються перестрахуватися та перевіряють можливу наявність заборони на виїзд за кордон щодо них. Найчастіше така зацікавленість викликана банальним острахом після розповідей, підслуханих у транспорті, переказів знайомих або є наслідком телевізійних фейків. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли така перевірка дійсно необхідна, аби не потрапити у неприємну історію.
Причиною обмеження виїзду за межі України можуть стати:
- непогашений кредит,
- борги по аліментах,
- штрафи за «комуналку»,
- податковий борг.
Кому можуть тимчасово обмежити виїзд з України:
- громадяни України, які обізнані з відомостями, що становлять державну таємницю (їм повідомляють про строки обмежень);
- особи, до яких застосовано запобіжні заходи (тобто які перебувають під слідством);
- особи, засуджені за вчинення кримінальних правопорушень (коли є вирок);
- особи, які ухиляються від виконання зобов’язань, покладених на них судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню;
- особи, які перебувають під адміністративним наглядом Національної поліції.
Набули розповсюдження випадки заборони виїзду за кордон боржникам банків та неплатникам аліментів. Така заборона накладається вже після винесення судового рішення про стягнення боргу, як правило, у разі невиконання рішення. Якщо існують такі зобов’язання, перед плануванням відпуски за кордоном є сенс перевірити свою наявність чи відсутність у так званому «stop-листі» прикордонної служби.
Звертаємо увагу також на те, що згідно з чинним законодавством обмеження виїзду за кордон проводиться не лише за рішенням суду. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець може встановити тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Як перевірити, чи є заборона виїзду за кордон
Державна прикордонна служба України надає таку інформацію за письмовим запитом із зазначенням таких реквізитів: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи-заявника), а у разі звернення представника фізичної особи — за наявності письмової згоди від особи, стосовно якої запитується інформація.
Звернення з вказаних питань необхідно подавати особисто або направляти письмово (запечатане у конверт) на адресу головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, Київ, 01601).
Читайте также:
- «Ігор Тарасов проти України»: Нерозривна пов’язаність між собою фактів, які двічі призвели до притягнення особи до відповідальності, свідчить про порушення принципу ne bis in idem (ст. 4 Протоколу № 7 до Конвенції, заява № 44396/05, від 16.06.2016 р.)
- Ефективний судовий контроль за законністю діяльності правоохоронних органів в кримінальному процесі, ілюзія чи реальність ?
- Який спосіб захисту обрати у випадку незгоди з діями суб’єкта владних повноважень, що вчинені на виконання судового рішення
- Верховний Суд визначив черговість задоволення вимог стягувача
- Перерахунок пенсій працівникам МВС: які виплати мають бути вказані у довідці
Остались вопросы? Обращайтесь!