Як перевірити, чи можна виїхати за кордон?

AGTL

27.11.2018

Перед тим, як поїхати за кордон у нас виникають запитання: чи не заборонять мені виїзд з України з непогашеним кредитом, тобто, чи є заборона виїзду за кордон боржникам банків, або чи можна виїхати за кордон якщо є кредит? Турбують і такі питання, як борги за аліментами і штрафами ПДР при перетині кордону, за комуналку та й взагалі, які є обмеження виїзду за кордон у 2018 році, чи діє на практиці заборона виїзду за кордон при виконавчому судовому впровадженні щодо громадянина, чи може реально судова заборона на виїзд за кордон перешкодити виїзду? Чи стосується все це безвізу? І так далі, розповідає za-kordon.in.ua

Як перевірити, чи є заборона виїзду за кордон?

До кінця 2017 року ми мали чудову можливість отримати відповідь на це питання онлайн, не виходячи з дому у формі електронного запиту на сайті Державної прикордонної служби України.

Але, нажаль, більше це неможливо! За повідомленням сайту ДПСУ від 19.09.2017 року, подання запиту на отримання цієї інформації з 2018 року надається тільки за письмовим запитом на інформацію (поштовим зв’язком по системі Укрпошта або особисто — до громадської приймальні Адміністрації Державної прикордонної служби України).

Ось бланк заяви та пояснення до неї (інформація надається безкоштовно):

Заява стосовно перетинання особою державного кордону (2018)

Шановні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, звертаємо Вашу увагу, що інформація про:

  • перетинання державного кордону України громадянами;
  • можливе існування стосовно громадянина тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон;
  • можливе існування стосовно іноземця та особи без громадянства рішення про заборону в’їзду;
  • регулюється Законом України “Про захист персональних даних”.

На виконання вимог вищезазначеного Закону, звернення (запит) повинно подаватися у письмовій формі із зазначенням таких реквізитів: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи-заявника), а у разі звернення представника фізичної особи – за наявності письмової згоди від особи стосовно якої запитується інформація.

Звернення з вищевказаних питань необхідно подавати особисто та/або направляти письмово (запечатане у конверт) на адресу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601).

Головний центр обробки спеціальної інформації

Державної прикордонної служби України

від_____________________________________

(П.І.Б., громадянство,  дата народження,

реквізити паспортного документу)

________________________________________

________________________________________

________________________________________

________________________________________

________________________________________

(адреса проживання)

Заява

Прошу Вас надати інформацію про перетинання мною державного кордону України за період з  ____.____._______ по ____.____._______.

Додаток на _____ аркушах.

  • _____________________________________

(ксерокопія документа, який посвідчує особу)

2.

_________                                                                              _____________

(дата)                                                                                       (підпис)

Що потрібно знати при виїзді за кордон боржникам банків?

Заборонити виїзд за межі країни можна тільки в судовому порядку за заявою виконавця (це може бути держава), і тільки в тому випадку, якщо позичальник ухиляється від виконання своїх зобов’язань!

Хоча законодавством чітко визначено, хто і в яких випадках може встановлювати заборону виїзду за кордон боржникам, однак на практиці суди не завжди дотримуються встановлених норм.

Якщо у Вас є кредит і час від часу Ви допускаєте прострочення, то заборони на виїзд за межі України боятися не варто.

Якщо по Вашому кредиту є рішення суду на стягнення заборгованості, і Ви неодноразово отримували лист від виконавця, то відповідно до законодавства суд негайно розглядає заяву про заборону на виїзд за кордон без виклику чи повідомлення Вас. І в цьому випадку заборона на виїзд за межі України може виявитися для Вас несподіванкою.

Як виїхати за кордон з боргами за аліментами?

Від 6 лютого 2018 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Всі впроваджені законом обмеження стосуються осіб, які мають сукупну аліментову заборгованість за понад 6 місяців.

Раніше державний виконавець відносно таких осіб був зобов’язаний звертатися до суду з поданням про обмеження таких осіб щодо виїзду закордон. Тепер державний виконавець згідно із своїм рішенням стосовно особи, яка має сукупну заборгованість за понад 6 місяців, має право без вердикту суду прийняти рішення відносно обмеження права виїзду закордон.

Після сплати заборгованості по аліментах, ці обмеження будуть переглянуті.

Заборона виїзду за кордон по штрафам за порушення правил дорожнього руху (ДАЇ, поліція), або за боргами за комунальні послуги

Дійсно, трапляються випадки, коли на кордоні не пустили боржників за штрафами ПДР, або за боргами за комунальні послуги. Наприклад,  за словами юристів рішення про невиїзд суди штампують вже пачками, немов на ксероксі.

Але, головне: для заборони виїзду за кордон необхідне судове рішення (іменем України) щодо обмеження боржника у його конституційному праві вільного пресування  (виїзду за кордон).

Як перевірити, чи не заборонено судом виїзд за кордон?

Нажаль, єдиної державної судової бази даних з цього питання у мережі Інтернет не існує, тому потрібно звернутися до Адміністрації Державної прикордонної служби України (див. початок статті).

Як оскаржити заборону виїзду за кордон?

Якщо ви дізналися, що суд заборонив вам покидати територію України, необхідно оскаржити заборону до апеляційного суду. Строк оскарження – 5 днів з моменту отримання копії судового рішення про заборону виїзду. Нажаль, суди не завжди належним чином досліджують докази та в більшості випадків прислухаються до доводів державних виконавців.

Щодо вашого захисту:

– підставою для винесення ухвали про заборону виїзду закордон має бути не тільки факт наявності у боржника заборгованості, але і факт умисного ухилення від виконання рішення суду про стягнення такої заборгованості.

Для оскарження судового рішення про заборону виїзду рекомендується звернути увагу на наступні запитання:

Чи дійсно боржник ухиляється від виконання своїх зобов’язань?

Ухилення від виконання рішення суду не може бути умисним, якщо боржник немає коштів оплатити борги.

Чи ухиляється боржник від викликів державного виконавця?  Зазвичай державні виконавці вказують, що боржник ухиляється від виконання рішення суду, оскільки не з’являється на виклики державного виконавця. Проте дуже часто виконавець надсилає виклики на помилкову адресу і боржник їх взагалі не отримує. В такому випадку неявка до державного виконавця не може вважатися умисною. Слід зазначити, що інколи боржник навіть не знає про наявність виконавчого провадження.

Остались вопросы? Обращайтесь!

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

admin

20.08.2021

Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК. Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою»…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку