Як при купівлі перевірити юридичну чистоту квартири

AGTL

31.07.2018

Як відзначають адвокати, покупець сам може перевірити юридичну чистоту нерухомості, яку збирається купити. Але, як свідчить практика, частіше за все люди доручають цю роботу ріелторам, які, як і нотаріуси, не будуть перевіряти всю історію квартири з моменту зведення будинку, а обмежаться лише конкретною угодою, яку Ви збираєтеся укласти. Тому, купуючи нерухомість, варто звертатися до фахівців, але враховувати деякі моменти.

По-перше, потрібно отримати у власника квартири документ, що підтверджує право власності. До таких паперів можна віднести:

  • свідоцтво про приватизацію житла;
  • договір купівлі-продажу / міни / дарування;
  • в деяких випадках – рішення суду або інші документи.

Покупцеві слід уважно оглянути папери про право власності на предмет наявності дописів, виправлень і т.п.

По-друге, варто знати, що право власності вважається набутим належним чином, якщо воно зареєстроване. На сьогоднішній день Ви можете перевірити реєстрацію такого права або звернувшись до нотаріуса, який буде оформлювати Вашу угоду купівлі-продажу, або з’ясувати самостійно на сайті Міністерства юстиції. Для цього потрібно зареєструватися належним чином, сплатити невелике державне мито і отримати необхідну інформацію по конкретному об’єкту нерухомості.

Потрібно враховувати, що Державний реєстр ведеться з 2013 року. Тому при пошуку інформації уточніть, щоб співпадали прізвища власника на папері та в реєстрі. Також є можливість отримати підтвердження права власності в Бюро технічної інвентаризації.

Покупцям рекомендується звертати увагу на саму дату переходу права власності. Якщо цей день був дуже давно, то варто замислитися, чому новий власник вирішив так скоро продавати квартиру і чи не має вона якихось “підводних каменів”.

Перевірте, хто зареєстрований у будинку. Якщо в ньому прописані малолітні діти, то потрібно буде отримувати дозвіл органу опіки та піклування для здійснення купівлі-продажу нерухомості. Також з’ясуйте, чи не зареєстровані у квартирі треті особи: наявність цього факту не завадить придбанню будинку, але в подальшому виписка мешканців займе час і спричинить судовий спір.

Купуючи квартиру, не буде зайвим перевірити особу продавця. На жаль, існує чимало шахраїв, які мають підроблені паспорти для здійснення угод. Тому на сайті Державної міграційної служби можна перевірити інформацію про паспорт власника квартири, а на ресурсі Державної фіскальної служби – ідентифікаційний код. Це вбереже Вас від купівлі житла у “мертвих душ”.

Існують ризики при укладанні угоди з особою за довіреністю. Документ має передбачати можливість не лише підписання договору купівлі-продажу, але й отримання грошових коштів. Інакше власник нерухомості, отримавши рішення суду про визнання угоди недійсною, забере у Вас квартиру, а гроші відійдуть “довіреним” шахраям.

В реєстрі нотаріус перевіряє також інформацію про те, чи не має будинок обтяжень: заборон, іпотек та інших боргів. А ще дуже важливо отримати довідку у Єдиному реєстрі судових рішень про наявність таких по об’єкту нерухомості, що Вас цікавить.

Покупця має також насторожити той факт, що квартира кілька разів була перепродана. З’ясувати причини цього і розвіяти сумніви з приводу бажаного житла можна у потенційних сусідів, які обов’язково розкажуть Вам чимало корисної інформації, як про власника нерухомості, так і про саму житлову площу.

Автор консультації: Alex Ander

Источник: protokol.com.ua

Остались вопросы? Обращайтесь! Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

admin

20.08.2021

Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК. Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою»…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку