Як знайти земельні паї?

AGTL

27.11.2018

Мої батьки померли ще на початку 2000-х, а я й досі не змогла переоформити їхні земельні паї – по 4 га на себе та двох сестер, тому що два земельні паї «загубилися». Два роки добиваюся хоч якоїсь інформації. Усі паї колишнього КСП на полі обробляє агрохолдинг. Від сільради – ніякої допомоги.

Світлана Штоюнда, Вінницька обл.

Цивільний кодекс України передбачає, що для прийняття спадщини спадкоємцями встановлюється термін у 6 місяців із дня смерті спадкодавця. Такий термін встановлений для спадкоємців, які на час смерті спадкодавця постійно з ним не проживали. Якщо ж спадкоємці на день смерті спадкодавця постійно проживали з ним, вони мають право на прийняття спадщини без обмежень у термінах.

Спадкоємці мають право на спадкове майно в порядку черговості. У першу чергу право на спадкування мають діти та батьки, другий із подружжя. Отже, автор і його сестри (якщо рідні) мають право на спадщину батьків у будь-якому випадку.

Ніщо нікуди не зникає,тим більше у випадку із земельними ділянками.

Спершу треба звернутися до державного нотаріуса, який працює в районі, та заявити про свої права на спадкове майно. Нотаріус відкриє спадкову справу й розпочне пошук спадкового майна. Якщо йому відшукати його не вдасться, спадкоємці мають право звернутися до суду. Необхідно встановити, чи отримали батьки права на земельні частки (паї). Якщо розпаювання відбулося, а батьки на той час були членами конкретного КСП і занесені в списки пайовиків – то право на земельні частки в них виникло, навіть якщо вони не отримали сертифікати.

Відкриття судової справи дає спадкоємцям чималі переваги. У рамках судового провадження можна просити суд витребувати документи про земельні частки (паї) від органів державної влади (обласного управління Держкомзему, архіву), місцевого самоврядування (сільської ради), КСП, агрохолдингу, місцевих фермерів. Якщо читачка за два роки не змогла самотужки знайти й отримати батьківські паї, без допомоги правників не обійтися.

Із власного досвіду скажу, що краще звертатися до фахівців та юристів в області або столиці, зважаючи на те, що місцеві фахівці можуть бути не зацікавлені допомагати автору питання, щоб не мати конфліктів із місцевою владою. Правники з інших міст працюють набагато ефективніше. Знайти батьківський пай у ході судового спору з ними буде легше.

Якщо агрохолдинг, фермер обробляє ваші земельні паї, не маючи ніяких на те прав, договорів оренди, треба писати заяву до прокуратури, поліції. Навіть якщо територія «нічия» (документи на неї не оформлені), агрохолдинг не має права її обробляти. Разом із тим, може виявитися, що права таки оформлені сільрадою, але вже не на паї, а на земельні ділянки, які передані в оренду агрохолдингу, оскільки спадкодавці давно померли, а спадкоємці не ходили й не цікавилися.

Якщо ви серйозно налаштовані знайти загублені паї, застосовуйте різні важелі впливу ще до суду. У цій справі варто залучити інших жителів села, звертатися до сільського голови, подавати заяви, добиватися особистої зустрічі з ним, постійно й наполегливо вимагати від нього, щоб він подав запит щодо інформації про підприємство, яке здійснило розпаювання, надав допомогу в пошуку паїв,і тоді результат буде. Але просіть голову не на словах – подавайте письмові заяви, залучайте громадські організації, ЗМІ. Через місяць зверніться до сільради з вимогою повідомити, яких заходів було вжито.

Источник: ridneselo.com

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическимбухгалтерскимналоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

admin

20.08.2021

Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК. Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою»…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку