Як підготуватися до судового засідання

AGTL

18.08.2018

Судовий розгляд – це крайній крок, і до нього вдаються, як правило, у випадках, якщо іншого виходу вже немає. Дійсно, в судах іноді вирішується подальша доля людини, хоча інколи судова повістка не загрожує одержувачу серйозними проблемами. Як би там не було, попередня підготовка в таких справах ніколи не буде зайвою.

Що потрібно знати

Не варто приходити до судової інстанції в неприйомний день. Прийом громадян зазвичай проводять працівники апарату, які можуть бути безпосередньо не пов’язані з конкретно Вашою справою. До них, в першу чергу, відносять секретарів та помічників різних рангів.

Якими повноваженнями вони наділені:

1. Інформування відвідувачів про час і дату судового розгляду.

2. Видача постанов та інших документів.

3. Надання відомостей про отримання на руки судових рішень і призначення часу приходу.

Працівники канцелярії зазвичай займаються видачею і прийманням документації. При прийманні паперів в обов’язки секретаря входить перевірка наявності потрібної кількості копій. Якщо документи до судової інстанції подає громадянин, який не виступає безпосереднім учасником розгляду, він зобов’язаний пред’явити посвідчення особи та довіреність.

Крім того, працівники суду повинні врахувати й те, що інша сторона потребує повного ознайомлення з усіма паперами. Якщо розгляд справи відбуватиметься в арбітражному суді, секретар може вимагати показати докази надсилання копії позову та паперів відповідачеві. Також потрібно пред’явити квитанції про сплату державного мита.

Звісно, громадянам в подібних ситуаціях варто проявляти терпіння і витримку. Адже працівники суду теж люди і нерідко стикаються з відкритим хамством, тому всіляко сприятимуть спокійному та ввічливому відвідувачеві.

Що варто засвоїти позивачеві на процесі:

1. Порядок в залі засідання контролює суддя. Тому саме до нього варто звертатися, якщо відповідач опускається до наклепу або образ.

2. Суддя обов’язково звернеться до позивача за роз’ясненням суті пред’явленого позову. Також варто бути готовим до додаткових запитань по ходу Вашої розповіді.

3. За відповідачем завжди залишається право на відгук про позов. Якщо він буде об’ємним і складним – процес може бути перенесений для вивчення додаткових матеріалів. Суддям подобається, коли відповідачі говорять чітко і по суті, без затягування часу. Особливо це стосується судових дебатів, де можна обмежитися лише підтвердженням раніше заявлених вимог.

4. Коли Ви помітили порушення з боку судді, то їх можна зафіксувати за допомогою портативних записуючих пристроїв. Пам’ятайте, що будь-яка незгода має бути виражена в коректній формі. Можна вимагати внести відповідний запис до протоколу справи. Також за позивачем залишається право поскаржитися на порушення, в тому числі і до вищого судового органу.

5. Якщо на засіданні не розглядаються теми стосовно особистого життя громадян або їхнього здоров’я, то спеціальний дозвіл судді для присутності сторонніх осіб не потрібен.

6. Від позивача вимагається виконання його обов’язків: пред’явити документи в повному обсязі, знайти свідків. Також позивач має право просити про призначення експертизи.

Правила поведінки на адміністративному процесі

Специфіка адміністративних справ така, що вони можуть бути розглянуті за одне засідання. Тож для того, щоб виграти процес, слід добре до нього підготуватися. Судді віддають перевагу швидкому розв’язанню справи, не витрачаючи зайвого часу.

Всі адміністративні процеси починаються за стандартною процедурою. Спочатку суддя повинен представити себе і секретаря, з’ясувати, чи є відводи. Далі він пояснює права сторін і цікавиться наявністю прохань і клопотань, навіть якщо про це заздалегідь відомо з паперів, що були подані до канцелярії.

Що робити, якщо вам потрібно домогтися перенесення розгляду?

Найкращий спосіб – заявити, що кожен громадянин має законне право скористатися послугами фахівця. Право на захист не може бути порушено і тому суди зазвичай відкладають розгляд.

Источник: protokol.com.ua

Также читайте:

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

admin

20.08.2021

Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК. Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою»…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку