Приватизація землі в Харкові, Київі, Одесі
Земельний кодекс України (КСУ) відносини між громадянами та державою (територіальними громадами м. Харкова) у зв’язку з вільною передачею їм земельних ділянок визначаються як «безкоштовна приватизація земель».
Термін «приватизація землі» не визначений у земельному законодавстві. Але з формулювок, наданих в іншому законодавстві (українські закони «Про приватизацію державного майна», «Про приватизацію державного житлового фонду»). Він також може бути укладений з його використання в нормативно-правових актах, що приватизація відноситься до передачі майна, що належить державі або територіальним громадам громадянам або юридичним особам.
Приватизація різних видів майна регулюється окремими законами: майно держпідприємств – Закон про приватизацію державного майна, малої державної та комунальних послуг – Закон про малу приватизацію, Житло – Закон про приватизацію державного житла. Поки законодавство, що регулює приватизацію майна держпідприємств, передбачає окремі правові процедури як для безкоштовної, так і для платної приватизації, в земельному праві платна приватизація як спеціальний засіб набуття землі взагалі не передбачена. Будь-яка інша, крім купівлі безкоштовної приватизації за процедурою, придбання земельної ділянки визначається як купівля-продаж землі у держави або місцевої громади і здійснюється в загальному порядку, передбаченому для купівлі державної або комунальної землі.
Проектування земельних ділянок у Харкові, Київі, Одесі
Рішення про реєстрацію земельної ділянки у власність шляхом розробки технічної документації із землеустрою (приватизації земель) відповідно до «Порядку надання земельної ділянки у Харкові, Київі, Одесі у власність або користування». Сесії ВРП No 1191/13:
1) замовник укладає договір на розробку технічної документації із земельною організацією, а також може укласти договір на представництво його інтересів;
2) земельна організація розробляє технічну документацію (для проекту землеустрою процедура інша) та обмінний файл у форматі XML;
3) Замовник передає землебудівну документацію до Центру надання адміністративних послуг для погодження в управлінні Держгеокадастру в Харкові, Київі, Одесі, а також в департамент архітектури та містобудування (тільки для проекту землеустрою);
4) Замовник надає земельно-будівельну документацію через центр надання адміністративних послуг державному офісу «Геокадастра» у м. Харкові для державної реєстрації (присвоєння кадастрового номера);
5) Замовник замовляє акт обстеження земельних ділянок в Департаменті контролю ЦДУ;
6) Замовник замовляє довідку з Центру надання адміністративних послуг про наявність земельних записів у Державному земельному реєстрі;
7) замовник подає заяву до Центру надання адміністративних послуг на ім’я Харківського міського голови про передачу земельної ділянки у власність (з відповідним пакетом документів);
8) Питання винесло на сесію міської ради;
9) замовник замикається в Реєстраційній службі Харкова (або до нотаріуса) для реєстрації права власності на земельну ділянку.
Скільки землі вільна
Закон (п.в), г) і z) 1 ч. 121 ВСК) передбачає, що на будівництво будинку громадяни України мають право:
до 0,12 га на земельній ділянці, зарезервованій для озелення;
Не більше 0,10 га на площах під індивідуальне дачний забудок;
На садибах (зарезервованих для будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку, надмоток і споруд):
не більше 0,25 га – у селах,
не більше 0,15 га – у селах
не більше 0,10 га в містах.
Громадянин може приватизувати кілька ділянок – для кожного виду земельного призначення (ч. І якщо, наприклад, він використав своє право на приватизацію земельної ділянки, зарезервованої для садівниці, він також може отримати ділянку, призначену для будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку.
Приватизація землі
Порядок приватизації землі варіюється в залежності від того, чи є земля в користування громадянина на момент приватизації чи ні. Сайт може бути у використанні кілька разів.
1. Громадянин є власником багатоквартирного будинку, побудованого на земельній ділянці, виділеній під будівництво за радянських часів. В даному випадку не має значення, чи є власник будинку тим, кому була виділена ділянка, або чи належить будинок особі, яка успадкувала її, в результаті покупки або подарунка. Якщо з моменту встановлення права вільної приватизації земельної ділянки в Україні (від 15.03.1991 – з дня набрання чинності Земельним кодексом України від 18.12.1990 року) власник багатоквартирного будинку не користувався правом його приватизації, вважається, що земля знаходиться в її власності.
2. Громадянин є членом садово-дачний кооператив (партнерство). І ділянка була виділена цією структурою в порядку, встановленому статутом.
3. Сайт знаходиться в реальному використанні громадянина, але він не має документальних доказів для доведення права власності. Це відбувається у випадках, коли громадянин, наприклад, зробив несанкціоноване будівництво на землі, не відведеного йому для цієї мети.
Умова приватизації земельних ділянок у фактичному використанні: термін справедливого, відкритого та безперервного використання такої ділянки має бути не менше 15 років. При цьому фактичний користувач має право отримати ділянку, яку він використовував на праві набуття строку давності (в перші години). Це передбачено статтею 119 ВСУ. Кількість земельних ділянок, які можна отримати на підставі строку давності придбання, така ж, як і при звичайній безкоштовній приватизації (проти 118 СКУ). Процедура отримання права власності на таку землю така ж, як і у випадку «звичайної» приватизації.
Який сайт просити про приватизацію в Харкові, Київі, Одесі
Найголовніше – вирішити, який сайт запитати у держави. З цим, чесно кажучи – складно.
Головна проблема полягає в тому, чому люди не можуть скористатися своїм правом на приватизацію ділянки – коли звертаються до однієї сільської ради із заявою віддати землю у власність. Отже, їм потрібно точно вказати, на яку ділянку вони хочуть стати власниками. Але як люди знають?
Необхідно заглянути в публічну кадастру карту – які області утворюються. Але у нас немає 80 відсотків сформованих ділянок у “публічних”. Крім того, наприклад, у Харкові, Київі, Одесі є райони, які заінтриговані людьми, яких немає в живих. Ніхто не зможе володіти такою ділянкою, і немає такої бази, з якої можна вибрати.
Єдиний варіант – піти до голови сільської ради чи міської ради і попросити копію генерального плану певної території. Але для цього чоловікові потрібно об’їхати все село, побачити на власні очі кожну ділянку. Тоді є невелика ймовірність, що він вільний і його можна приватизувати.
Земельний юрист може допомогти вам з питаннями, пов’язаними з приватизацією землі, участю в землі, земельними суперечками.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua