Учня визнали винним у цькуванні вчителя.
28 лютого 2019 року Нетішинським судом Хмельницької області було прийнято рішення та притягнуто до відповідальності учня старших класів за вчинення булінгу в бік свого вчителя.
Подібне рішення є справді важливим кроком у запровадженні програми Міністерства юстиції України #СтопБулінг та слідуванні світовій законодавчій тенденції протидії психологічному насиллю.
Як зазначають представники Національної поліції на своїй офіційній сторінці, булінг зі сторони учня проявлявся у систематичних образах та психологічному тиску в бік вчителя. Учня було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тепер мати юного булера зобов’язана сплатити штраф у розмірі 850 гривень.
Як призначаються штрафи за булінг та які ще санкції запровадила Верховна Рада за булінг у школах, ми вже неодноразово писали. Запущена лише півроку тому програма #СтопБулінг вже активно проявляється у суспільному житті через соціальні мережі та навчальні заходи, зокрема серед школярів та освітян. Наразі проблематика булінгу спричиняє гострий резонанс у населення, адже за статистикою UNICEF Ukraine, кожний другий підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі, а в Україні цей показник сягає взагалі жахливого числа — понад 67%. Тобто більше половини дітей наразі зазнають серйозних моральних страждань майже кожного дня, перебуваючи на навчанні.
А рішення Нетішинського суду нарешті офіційно визнає той факт, що від булінгу в школах потерпають не лише діти. І доводить, що проблема є, вона нагальна, хоча донедавна подібні аспекти булінгу замовчувалися та не розглядалися взагалі. Знущання, цькування та пригноблення здатні нанести великої шкоди й дорослій, вже сформованій особистості, подекуди й не меншої, ніж дитині.
Сподіваймося, що подібна судова практика та прийняття нового законопроекту про мобінг сприятимуть якнайшвидшому зменшенню кількості жертв психологічного насильства у колективах, а програма #СтопБулінг дійсно зможе зупинити знущання та приниження.
Читайте также:
- Як водію захиститися на дорозі: практика Верховного Суду
- Чи може бути передано право на обов’язкову частку в порядку спадкування: рішення ВС
- Верховний Суд застосував принцип Contra proferentem при тлумаченні договорів
- Верховний Суд висловився щодо підстав та порядку стягнення виконавчого збору
Остались вопросы? Обращайтесь!