Спори з митними органами
Спори з ДФС з питань: митна вартість, застосування митних процедур. Розмір митних платежів, термін, за який вони повинні бути сплачені. Особи, зобов’язані сплачувати митні платежі, відшкодувати переплати або без необхідності стягнути митні платежі. Збитки, завдані незаконними діями (бездіяльністю) та рішеннями митних органів, а також їх посадових осіб. Все це, як і інші питання, можуть бути предметом спору між учасником зовнішньоекономічної діяльності та митниці.
Юридична фірма AGTL, спираючись на практичний досвід, здійснюватиме адміністративне та судове оскарження дій митниці.
Підстави та причини виникнення спорів з митними органами
Митні спори ґрунтуються на різних підставах і причинах. Наприклад, також впливає політична ситуація в країні. Адже це пов’язано з високим рівнем зацікавленості митників у завищенні мит і штрафів. Не секрет, що митні органи є одним з основних джерел надходжень до бюджету в нашій країні. Поступаючись, мабуть, тільки податком. В кризовій ситуації, коли дефіцит бюджету все більше відчувається, митники зобов’язані збільшувати надходження до бюджету. Як наслідок, за останні роки ситуація у сфері митного оформлення суттєво змінилася і в деяких місцях посилилася. Таким чином, чиновники скрупульозно шукають шляхи підвищення бізнес-зборів, іноді забуваючи про права бізнесу.
Однак давайте вивибудемо його за дужки і назвемо лише кілька з них.
Правова база – законодавство про митне регулювання
Митне право закріплене в тисячах різних документів, в тому числі як міжнародно-правових актів і договорів, так і внутрішніх. Від Конституції України до внутрішніх розпорядок листів і пояснень митних органів, а також інших органів. Це неминуче супроводжується суперечностями і конфліктами, не кажучи вже про те, що орієнтуватися в правовій базі може тільки висококласний фахівець, але не звичайний учасник ОВД.
Концепції оцінки
Ще однією глобальною проблемою митного права є велика кількість оціночатих понять. Посадові особи митниці самостійно вирішують питання достатності доказів, а експерти, які беруть участь у митниці, не завжди є об’єктивними як в оцінці вартості товару, так і в класифікації продукції як того чи іншого виду. Розмір штрафу coAP для юридичних осіб залежить від експертної оцінки вартості товару, і він може перевищувати реальну вартість товару в багато разів. Не всі митні брокери, а також керівники підприємств і компаній ОВД, мають юридичну освіту.
Некомпетентність митників ДФС
Проблеми взаємодії з митними органами не тільки в прогалинах правового регулювання, але і в особливостях роботи органів влади, зокрема – некомпетентності митників. Всупереч поширеній думці, чиновники часто не є фахівцями в митному праві: вони можуть навіть не враховувати деякі внутрішні інструкції.
Види митних спорів
Залежно від тематики, митні спори умовно можна розділити на кілька видів.
Адміністративні – пов’язані з введенням санкцій за законом: штрафи і конфіскація майна. До цієї групи входять скарги бізнесу, підприємців на несправедливу адміністративну відповідальність. Адміністративні штрафи часто накладаються «пост-фактум» за результатами перевірки вартості контролюючими фіскальними органами.
Комерційні – пов’язані із застосуванням митного законодавства. Найбільш масштабна категорія спорів, включаючи такі глобальні питання, як неправильне нарахування зборів і мит, скарги на дії чиновників.
Податок – пов’язаний із законодавством про податки, тобто скарги на неправильне нарахування ПДВ.
Як вирішити митний спір?
Існує два основних способи:
- Адміністративний, поза судом. Подача скарги до вищих митних органів в деяких випадках допоможе оскаржити дії чиновників. Перевагами методу є швидкий розгляд, ніяких додаткових витрат у вигляді зборів, рішення настали чинності з дня усиновлення.
- Звернення до суду. Якщо рішення не могло бути оскаржене в досудовому порядку, член ОВД може подати позов до адміністративного суду.
Завищена митна вартість
Адміністративні та судові оскарження завищення митної вартості є однією з найскладніших категорій спорів. Багато таких суперечок можуть привести навіть досвідченого адвоката в глухий кут. Це потребує залучення адвоката, який спеціалізується на таких справах. Для того, щоб митний спір вирішувалися на вашу користь, необхідно, щоб адвокат, який представляє ваші інтереси, має не тільки теоретичні знання митного права, але і великий практичний досвід.
Головною умовою реалізації права на ввезення в Україну або вивезення товарів з України є дотримання порядку та правил їх переміщення через митний кордон України. Недотримання яких може призвести до несприятливих наслідків, у тому числі у вигляді притягнення осіб до адміністративної відповідальності.
Судова практика свідчить, що митні органи роблять велику кількість помилок у виробництві митного контролю, що робить оскарження їх актів і дій (бездіяльності) ефективним інструментом захисту ваших прав. Залучення досвідченого фахівця, який детально розуміє тонкоща митного контролю, може врятувати вас від необхідності судового розгляду. Коли митний орган представлений достатніми аргументами, вочевидь вказуючи на незаконність його дій, можна з упевненістю сказати, що митник волів би прийняти вашу посаду, ніж очікувати судового розгляду.
Переваги послуг
- Вирішення найбільш нестандартних завдань, пов’язаних з зовнішньоекономічних операцій.
- Професійний підхід до клієнта.
- Гарантія якості наданих послуг.
- Правова допомога в короткі терміни з нагальних питань.
- Знижки для постійних клієнтів.
Фахівці нашої компанії оперативно допоможуть в оцінці переваг і ризиків в оскарженні фактів конфіскації і примусового продажу товарів, накладенні штрафних санкцій, штрафів органами митного контролю.
Багато компаній бояться судових процесів, але абсолютно марно. Будь-яке рішення у справі не вплине на подальші відносини з митними органами. Імовірність перемоги в суді від державного органу залежить від конкретних обставин.
Підпишіться на (@AGTLua) наш канал Telegram T.me / AGTLua
Виклику! +38 (050) 676-34-45, +38 (098) 028-08-51.