Залучення іноземних громадян до роботи – ВКС.Дозвіл на працевлаштування іноземця.
Залучення іноземних громадян до роботи – ВКС, дозвіл на роботу іноземця. Юридична фірма AGTL надає повний спектр міграційних юридичних послуг роботодавцям для залучення та використання іноземних працівників в Україні, а також послуг для іноземних громадян, які планують жити та працювати в Україні.
Серед наших постійних клієнтів – великі українські компанії з іноземним капіталом, а також офіси та філії іноземних компаній середнього та малого бізнесу, в тому числі стартапи.
Наші переваги.
Наші юристи є експертами у сфері трудового та міграційного права, які мають значний досвід супроводу великих російських та міжнародних клієнтів, вільно володіє англійською мовою;
велика кількість проектів у роботах, що дозволяє завжди мати в курсі інформації про внутрішні вимоги державних органів;
Високий рівень обслуговування клієнтів.
Отримати дозвіл на роботу іноземця в Україні.
З жовтня 2017 року в Україні набувають чинності ще одна реформа. Цього разу кардинальні зміни торкнулися правил та умов працевлаштування іноземців в Україні. Суть змін зводиться до простого принципу: “робіть те, що хочете, але платите державі”. Принцип втілюється скасуванням будь-яких вимог до кваліфікації іноземця з одного боку, та встановленням мінімальної заробітної плати для виплати іноземцю у розмірі не менше 10 мінзарплат, встановлених законом (у 2018 році – 3723 грн) плюс запроваджено оплату за видачу дозволу також при подовженні строку.
Як не оплатити 10 хвилин платежів?!
Це легко! Тільки не починайтеся – цей та інші секрети завжди доступні нашим клієнтам!
Серед найзначніших змін у працевлаштуванні іноземців можна віднести наступне: з 2017 року можна наймати іноземця в штат фізичних осіб-підприємців (СДШ). Легалізована можливість звернення іноземця на роботу в кілька компаній (кількість не обмежена законом).
Врегульовано можливість роботи іноземця в одній компанії. З’ясно необхідність дозволу на роботу для осіб, які вирішили оформити документи для вирішення питання про визнання біженцем (попередній етап реєстрації біженців в Україні). Визначено дві основні категорії іноземців, щодо яких встановлюються розбіжності як у спосіб подачі заявки на отримання дозволу на роботу, так і в умовах працевлаштування.
Встановлено вимоги до мінімальної заробітної плати для працевлаштованих нерезидентів. Змінено перелік документів для оформлення дозволів на працевлаштування іноземців. Скориговано термін дії дозволу на роботу для спеціальних категорій – є можливість оформити документ до 3 років. Змінено плату за видачу дозволу іноземцю. Відтепер плата також відбувається при продовженні дозволу. Вимоги до зміни роздільної здатності були скориговані. Змінено термін подачі заявок на подання заяви та продовження дозволу на роботу, а також термін подачі заяви на продовження дозволу.
Також звертаємо увагу на оновлення порядку оформлення посвідок на тимчасове проживання в Україні.
Нове працевлаштування іноземців було прийнято в рамках політики лібералізації з точки зору усунення бар’єрів для іноземних інвестицій. Отже, для легального працевлаштування іноземця на підприємство необхідно оформити дозвіл на працевлаштування в Україні для іноземних громадян. Працевлаштування іноземців здійснюється без дозволу на роботу для осіб: з постійним проживанням в Україні з офіційним статусом біженця, яким надано притулок (тимчасовий захист) працівникам іноземного флоту (в тому числі повітряного), ЗМІ; Працівники іноземних компаній працевлаштовані на підставі службової картки; Професійні спортсмени, артисти, артисти; Надзвичайники; духовенство працювати на релігійні організації; Співробітники, які беруть участь у проектах міжнародної технічної допомоги; викладачів для роботи в університетах.
Правила працевлаштування іноземців
Перш за все, необхідно звернути увагу на те, що законодавством встановлено категорії працевлаштованих іноземців: спеціальна категорія дві категорії інших іноземних працівників
Спеціальні категорії іноземців включають:
1.іноземними високооплачуваними фахівцями є іноземці, зарплата яких становить не менше 50 мінзарпай на місяць.
2.засновників (бенефіціарів) українського підприємства.
3.випускників топ-100 міжнародних університетів за списком Кабміну.
4.творчих професіоналів.
5. It-фахівці – це іноземці, які займають посаду, пов’язану з розробкою та впровадженням результатів комп’ютерного програмування або криптографічного захисту.
До другої категорії входять:
1. Командував іноземними робітниками.
2. Внутрішньо-корпоративні установи є фізичними особами, які працюють в організації в одній країні-члені та тимчасово переходять на територію іншої сторони в рамках здійснення господарської діяльності (п. «с» 35 Угоди про партнерство та співробітництво між Європейським Співтовариством та Україною 1994 р.). Іншими словами, це працівники іноземних підприємств з країн-членів МОП, які тимчасово передаються в Україну для надання послуг українським компаніям. Група внутрішньоквиправих призначенців складається з менеджерів, менеджерів і фахівців.
3. Іноземці, які вирішили оформити документи для розгляду питання про надання статусу біженця в Україні. Інші іноземці: До цієї категорії входять іноземці, які не класифікуються як частина двох попередніх. Тобто, якщо ви наймаєте іноземця на вакантну посаду, яка не належить до IT або творчої професії. І при цьому ви не платите зарплату близько 6 тисяч доларів – ваша категорія три.
Розглянемо відмінності в правилах працевлаштування іноземців, залежних від вищезазначених категорій:
Зарплата іноземця З осені 2017 року запроваджується законодавство про мінімальну заробітну плату для іноземних працівників: 10 хв. Що стосується мінімальної заробітної плати для категорії спеціальних іноземних працівників (категорія 1) – розмір не регулюється і повністю передається на розсуд роботодавця.
Термін дії дозволу на роботу
Термін дії дозволу на працевлаштування аналогічно залежить від категорії працівника. Так для категорії спецпризначенців і тих, кого відправляють – термін може бути до 3 років. Для внутрішньо-корпоративних призначенників – на весь термін роботи в Україні. Для всіх інших іноземців дозвіл дійсний до одного року.
Офіційний дозвіл на працевлаштовування іноземців у Харкові, Київі, Одесі
Новим порядком видачі дозволу на роботу встановлено загальний перелік необхідних документів: заява за встановленою моделлю, залежно від виду працевлаштування іноземця; копія паспорта: одна фотографія розміром 3,4 х 4,5 копія трудового договору
Крім того, існують:
для випускника топ-100 університетів за списком Кабміну – копія диплома «Нестрифікована(легалізація Міністерства освіти)» в Україні; іноземні працівники творчих професій надають документи, що ідентифікують об’єкт авторського права/суміжного права та підтверджують авторство для відправлених працівників необхідно мати договір між іноземним та українським підприємством при працевлаштуванні іноземця в категорію «внутрішньокорпоративне присвоєння», крім переліку документів подається копія договору про тимчасове переведення іноземця на роботу в Україну.
Слід зазначити, що немає необхідності надавати будь-які супровідні документи для працевлаштування засновника. Однак слід зазначити, що дозвіл на роботу засновнику буде видаватися тільки після повного формування статутного фонду після реєстрації ТОВ – Центр зайнятості самостійно отримує таку інформацію. Що стосується працевлаштування IT-спеціаліста, то необхідно, щоб діяльність компанії включалася відповідним KVED – комп’ютерним програмуванням. При цьому Центр зайнятості зобов’язаний самостійно перевірити цей факт. Як бачимо з переліку документів для оформлення дозволу на роботу іноземця відтепер, немає необхідності доводити відсутність працівників в Україні навіть при посадах, які не потребують жодної кваліфікації. Документи, такі як довідка про невинуватість, медичні довідки, диплом і т.д. є справою минулого.
Nb
У зв’язку з цим нагадуємо, що раніше працевлаштування іноземця в Україні на прості вакансії могло бути тільки за відсутності кваліфікованого фахівця в Україні або регіоні, здатного виконувати відповідний вид робіт. Цей вид працевлаштування іноземця був найпоширенішим і використовувався за замовчуванням (якщо не було підстав для застосування іншого виду працевлаштування іноземця). Для отримання дозволу на роботу для такого іноземця обов’язковою умовою було подати звіт про вакансії роботодавця за 15 днів до звернення до Центру зайнятості за дозволом, що значно усльнив процедуру. Варто також зазначити, що у випадках працевлаштування іноземців в рамках зовнішньоекономічної діяльності немає необхідності підпадати під критерій, що кількість всіх іноземців не перевищуватиме половини від загальної кількості працівників-резидентів, зайнятих на роботу за таким контрактом.
Як оформити дозвіл на роботу іноземному громадяну в Україні
Документи для отримання заяви на отримання дозволу на роботу подаються до Центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця. Протягом 7 днів пакет C CE приймає заявку і приймає рішення, після чого Центр повідомляє роботодавця про прийняття рішення. У разі позитивного рішення про видачу дозволу на роботу роботодавець сплачує плату за видачу дозволу на роботу протягом 10 днів. Форма дозволу видається після того, як оплата за РНТ надходить на рахунки CST.
Як поновити дозвіл на роботу іноземця
Дозвіл на роботу можна продовжити необмежену кількість разів. За новими правилами дозволу на роботу документи подаються не пізніше ніж за 20 днів до закінчення терміну дії документа. 40-денний ліміт знято. Заява про продовження трудового дозволу становить 3 дні. Оплата повинна бути здійснена протягом 10 днів з моменту отримання рішення про продовження. Документи дл
я продовження дозволу на роботу: заява на кольорове фото інші документи подаються в разі внесення змін в первинні документи (на підставі яких був виданий дозвіл).
Роботодавець зобов’язаний укласти договір з іноземцем протягом 90 днів з видачі дозволу та надати копію його до Центру зайнятості протягом 10 днів з дня укладення. В іншому випадку дозвіл буде анульований.
Зміна заяви дозволу на роботу
У лютому 2017 року процедура видачі дозволу на роботу зазнала таких змін: термін подачі заявки на продовження РНТ був обмежений терміном не раніше 40 днів і не пізніше 20 днів до закінчення терміну дії дозволу; легалізували працевлаштування іноземців на неповний робочий день; Кінцевий термін подання копії договору з іноземцем – 10 днів з дня позбавлення волі (раніше це було 7 днів); роботодавець був зобов’язаний укласти трудовий договір протягом 90 днів з дня застосування дозволу на роботу, інакше РНТ було скасовано (раніше не було обмежень).
Складності процедури
Як бачимо, процедура отримання дозволу на роботу роботодавцем і використання праці нерезидентів представляє деякі труднощі. По-перше, роботодавець повинен визначити, чи повинен конкретний іноземець мати дозвіл на працевлаштування конкретного іноземця. Такі ситуації трапляються частіше, ніж можна припустити. Громадяни республік колишнього Радянського Союзу, які наразі є незалежними державами, також можуть подати заяву на працевлаштування. Деякі з цих осіб мають статус осіб без громадянства, оскільки на момент встановлення нових державних кордонів перебували без належних правових підстав в Україні, не видавали своєчасного громадянства України тощо Деякі особи видавали консульською установою тимчасові документи, що замінюють втрачені паспортні документи. Такі ситуації при працевлаштуванні піднімають багато питань, які важко вирішити за одну ніч за відсутності профільних знань.
Суперечливі моменти
Суперечливі і неоднозначні моменти у справах про громадянство людини досить поширені.
А їх рішенню має передувати розгляд питання працевлаштування іноземця. По-друге, навіть за відсутності сумнівів щодо законності перебування нерезидента на українській території та з упевненістю у необхідності отримання дозволу на користування його роботою роботодавець стикається з низкою труднощів. Наприклад, правильна обробка пакету документів для подачі в центр зайнятості забезпечить швидке отримання дозволу на роботу в Україні, виправлення та повторні звернення. В очікуванні рішення роботодавець не має права допускати іноземця на роботу, працевлаштування якого іноді вимагається якомога швидше. По-третє, помилки роботодавців у наймі іноземців загрожують фінансовими наслідками. Як вважалося, роботодавець заплатить чималий штраф у разі допуску на роботу нерезидента без дозволу на роботу в Україні. Неправильна оцінка обставин не буде аргументом на користь роботодавця, оскільки незнання закону (або неможливість застосувати його правила) не звільняє від накладення санкцій.