Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

admin

20.08.2021

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК.

Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою» помічника судді.

Помічник судді Жовківського районного суду Львівської області звернулась до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Львівської області зі скаргою від 16.09.2019 щодо поведінки адвоката.

12.09.2019 р. до та після судового засідання у цивільній справі № 444118419 у приміщенні Жовківського районного суду Львівської області адвокат поводив себе нетактовно, нестримно та некоректно.

12.09.2019 р. близько 10 год. 15 хв. у кабінет зайшов раніше не знайомий адвокат, який без привітання, без дозволу, без якої-небудь інформації направився до кабінету судді. Помічник судді зробила зауваження адвокату, що заходити до кабінету судді без дозволу не можна. Проте у відповідь почула: «хто ти така, сидиш без бейджика», після чого він відкрив двері до кабінету судді.

Суддя зробив зауваження позивачу про неможливість перебування сторонніх осіб у службових кабінетах та пояснив, що помічник судді діяла правильно. Після вказаного зауваження позивач направився до зали судового засідання.

Після закінчення судового процесу близько 11 год. адвокат вдруге зайшов до службового кабінету № 7, де присутня була помічник судді, та в присутності, зокрема, судді, секретаря судових засідань з криком почав вимагати від помічника судді, щоб вона вибачилась перед ним. Остання пояснила, що діяла у відповідності до своїх службових обов`язків і вибачатися їй немає за що. Після цього позивач запитав у неї прізвище, посаду та сказав: «я є адвокат, а ти є ніхто, хто ти тут така, щоб мені вказувати, що я маю робити, ти собака, бігаєш, як собака, і твоє місце біля дверей. Із своїм рівнем розвитку та поведінкою ніколи не будь-ким взагалі, а суддею тим більше, в чому він посприяє».

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області у складі дисциплінарної палати від 25.10.2019 р. порушено дисциплінарну справу стосовно адвоката.

23.03.2020 р. адвокат звернувся з позовом до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, в якому просив суд визнати протиправними та скасувати:

– рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку та застосування до нього дисциплінарного стягнення;

– рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 31.01.2020р. № І-011/2020р.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що порушення відносно нього дисциплінарної справи та її розгляд здійснено з порушенням Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», оскільки його притягнуто до дисциплінарної відповідальності за діяння, які не свідчать про порушення правил етики.

За його словами, вжитий при спілкуванні з помічником судді текст «скаржниця безпричинно і нетактовно накинулася на нього як собака, що зірвався з прив`язі біля дверей судді, і почав гавкати» з посиланням на існуючі в українській мові порівняння, фразеологізми, прислів`я, полягав в тому, що діючи з порушенням етики працівника суду, скаржниця безпричинно і нетактовно «накинулася на нього як собака, що зірвався з прив`язі біля дверей судді, і почав гавкати».

Крім того, позивач також зауважив, що 21.11.2019 р. електронною поштою подав заяву в Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Львівської області про те, що бажає брати участь в засіданні комісії по розгляду своєї дисциплінарної справи, але не може з`явитися на засідання у зв`язку з зайнятістю в цей же час у судовому розгляді справи, та просив відкласти засідання комісії на інший день. Незважаючи на те, розгляд справи проведено у його відсутності.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 12.11.2020 р. у позові відмовлено.

Не погоджуючись із даним рішенням, апелянт подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.

Восьмий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що вживання слова «собака» при спілкуванні із помічником судді у приміщенні Жовківського районного суду Львівської області, є грубою та не тактовною поведінкою адвоката, що підтверджується поясненнями скаржниці, усними та письмовими поясненнями судді Жовківського районного суду, письмовими та усними поясненнями секретаря судових засідань, які були допитані також в якості свідків в суді першої інстанції. Вказані пояснення відповідають усним та письмовим поясненням, наданим у ході дисциплінарного провадження, та узгоджуються між собою, що підтверджуються відеозаписом засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області, протоколом № 11 від 22.11.2019 р.

Використання при спілкуванні частині слів «скаржниця безпричинно і нетактовно накинулася на нього як собака, що зірвався з прив`язі біля дверей судді, і почав гавкати» визнається самим адвокатом у письмових поясненнях, додаткових поясненнях, позові, апеляційній скарзі. Останній вважає за допустиме такі висловлювання з огляну на незаконну поведінку помічника судді, а також вважає за допустиме з огляду на значення фрази «собака» в українській мові, наявності багатьох прислів`їв та приказок, де вживається це слово. При цьому, в матеріалах справи містяться витяги прислів`їв, приказок про собаку, наукову статтю «десементизація слова собака».

Доводи апелянта про те, що його слова, вжиті при спілкуванні з помічником судді з покликання на існуючі в українській мові порівняння, фразеологізми, прислів`я, полягали в тому, що діючи з порушенням етики працівника суду, скаржниця безпричинно і нетактовно накинулася на нього як собака, що зірвався з прив`язі біля дверей судді, і почав гавкати, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки в обстановці, яка склалася, зокрема при спілкуванні, висловленні аргументів, доводів, доказуванні своєї правоти, використання наступних слів: «я є адвокат, а ти є ніхто, хто ти тут така щоб мені вказувати, що саме я маю робити, ти собака, бігаєш як собака і твоє місце біля дверей» загалом та зокрема слова «собака» є зверхнім, принизливим, образливим та нетактовним.

Колегія суддів не приймає до уваги також доводи апелянта про те, що поведінка помічника судді є протиправною щодо нього, оскільки «вона накинулася одразу, коли той зайшов у кабінет». Ст. ст. 43, 44, 45 Правил адвокатської етики чітко визначено, що адвокат зобов`язаний дотримуватись принципу законності. Під час здійснення професійної діяльності в суді адвокат повинен бути добропорядним, поводити себе чесно та гідно, стверджуючи повагу до адвокатської професії.

У відносинах з іншими учасниками судового провадження адвокат повинен бути стриманим і коректним, реагувати на неправильні дії або вислови у формах, передбачених законом, зокрема у формі заяв, клопотань, скарг тощо, бути тактовним.

Таким чином, з огляду на обставини вчинення проступку та його наслідки, апеляційний суд вважає, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Львівської області та Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури дійшли вірного висновку про наявність в діях адвоката одноразового грубого порушення п.п. 7, 12, 12-1, 43, 44, 45 Правил адвокатської етики, які затверджені з`їздом адвокатів України 09.06.2017 р.

Крім того, застосування до позивача дисциплінарного стягнення є співмірним із вчиненим дисциплінарним проступком.

Раніше Касаційний кримінальний суд пояснив, що таке ефективність захисту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Источник sud.ua

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку