Як співвласникам будинку захиститись від недобросовісного управителя

AGTL

11.03.2019

Чи можна достроково розірвати договір з утримувачем багатоквартирного будинку через неякісне надання послуг.

У Раді з’явився законопроект №10109 «Про внесення змін до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Не секрет, що цей Закон певною мірою реформував житлово-комунальну сферу. Річ у тім, що він надає співвласникам багатоквартирних будинків (власникам квартир або нежитлових приміщень у ньому) ефективний механізм вибору управителя для свого будинку. Вони можуть вільно обирати форму управління і тих, хто буде обслуговувати їхній будинок.

Передбачається три форми управління багатоквартирним будинком:

– безпосереднє управління, яке є більш характерним для маленьких будинків;

 – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ); 

– передача функцій з управління будинком управителю.

Управителями можуть виступати професійні управляючі компанії чи фізичні особи-підприємці, котрі за договором надають послуги з утримання та ремонту спільного майна будинку і прибудинкової території. Договір з управителем укладають співвласники багатоквартирного будинку, в тому числі об’єднані в ОСББ. Від імені ОСББ договір з управителем підписує його голова, а в будинках, де ОСББ не створене, для цього на загальних зборах обирається уповноважена особа від співвласників.

З кожним роком все більше власників багатоквартирних будинків нарікають на обслуговування ЖЕКами, а відтак, приймають рішення управляти своїм майном самостійно чи передати таку функцію професійним управителям. Проте буває й так, що управителі недобросовісно виконують свої обов’язки з утримання будинку.

Як зміняться правовідносини між власниками будинку і управителем

Зміни до закону покликані посилити захищеність прав співвласників багатоквартирного житлового будинку у правовідносинах з управителем. Зокрема, власники матимуть право звертатися до управителя щодо інформації про технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, умови його утримання і експлуатації, витрати на утримання майна будинку і надходження, одержані від його використання, та отримувати відповідь у чітко обумовлений законом строк — один місяць.

Це дозволить у подальшому уникати ситуацій, коли управитель багатоквартирного житлового будинку якомога довше затягує підготовку відповідей на листи-запити власників, посилаючись на завантаженість, тож відповідь може бути надана і через півроку, а тим часом спільне майно власників управляється неналежним чином.

Крім того, законопроект передбачає, що управління багатоквартирним будинком без чинного договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком заборонено. А також надає право співвласникам багатоквартирного будинку вимагати належного виконання договору управителем, а у разі систематичного порушення ним умов — дострокового розірвання договору. Такі поправки допоможуть власникам розірвати відносини з недобросовісними управителями до кінця строку дії чинного договору.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про законопроект, покликаний протидіяти мобінгу. 

Також ішлося про підвищення податків для ІТ-сфери.  

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

admin

20.08.2021

Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК. Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою»…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку